Nové operačné systémy už klopú na dvere. Agentúra Bloomberg zverejnila informácie o ich skorom sprístupnení verejnosti. Týkať sa to nebude len macOS Big Sur 11. Majitelia počítačov počkajú o trochu dlhšie.

iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 a watchOS 7 už čoskoro

Beta testovanie prebieha v plnom prúde. Sami sme sa ho zúčastnili a môžeme len potvrdiť, že systém (iOS 14) už pôsobí hotovým dojmom. Z času na čas sa tu vyskytne nejaká chyba alebo nedokonalosť, no nie je to ale nič závažné. Podotýkame, že používame iPhone 11 Pro, takže starší hardvér môže mať stále problémy.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg teraz poznamenal, že Apple už 15. septembra prezradí, kedy budú iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7 a macOS Big Sur 11 dostupné pre všetkých používateľov. Dokonca sa môže stať, že aktualizácie pribudnú tesne po skončení prezentácie. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroje blízke spoločnosti Apple tvrdia, že iPhone, iPad, Apple TV či Apple Watch budú mať nový operačný systém najneskôr do konca septembra. Firma tak nepôjde mimo tradície známej z posledných rokov.

Ak ale vlastníte MacBook, iMac, Mac mini či Mac Pro, na macOS Big Sur 11 si ešte počkáte. Presný dátum uvedenia na trh nie je známy, no špekuluje sa až o prvej polovici októbra.

V tomto čase sa bude konať ďalšia udalosť, na ktorej sa predstaví iPhone 12/12 Pro a prvý Mac s procesorom Apple Sillicon. macOSBig Sur 11 bol vyvíjaný predovšetkým na tejto platforme. Nie je teda vylúčené, že ho cupertinský gigant sprístupní až s príchodom prvého počítača s ARM čipom.

zdroj

Prečítajte si tiež  Kryty pre iPhone 15 Pro odhaľujú dôležitú zmenu, s ktorou príde Apple v roku 2023
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.