Apple nám minulý týždeň predstavilo nové počítače MacBook Pro 14″ a 16″, ktoré neboli vybavené jedným ale hneď dvoma špičkovými procesormi, prekonávajúcimi naše očakávania.

Čip M1 Max môže mať v najvyššej konfigurácii až 10 jadrové CPU a 32 jadrové GPU. No a jeho potenciál v praxi je doslova neuveriteľný.

Najnovšie sa ho podarilo vyskúšať v v benchmark teste Affinity GPU (zameraného na grafický výkon), pri ktorom dosiahol mimoriadne prekvapivé výsledky.

V určitých úlohách dokázal prekonať aj kartu AMD Radeon Pro W6900X, ktorú si do stolného Macu Pro môžete zaobstarať za 6 000 $.

Podľa Andyho Somerfielda, vedúceho vývojára Affinity Photo má procesor M1 Max najrýchlejšie GPU, aké kedy hodnotil pomocou benchmarkingového softvéru.

Výsledok testu je prekvapením 

Integrované grafické riešenie spoločnosť Apple dosahuje v „Raster (Single GPU) teste“ skóre 32 891 bodov, čím tesne predbieha spomínanú grafiku AMD Radeon Pro W6900X s výsledkom 32 580 bodov.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro s čipom M1 Max obdržal vyšší grafický výkon ako PlayStation 5

Netreba zabúdať, že samostatná grafická karta od AMD podporuje výkon 300 W a testovaná bola na špičkovom Macu Pro s 12-jadrovým procesorom Intel Xeon. Apple teda postavilo extrémne výkonný hardvér v mimoriadne kompaktnom a úspornom balení, ktorý má veľký potenciál najmä pre profesionálnych používateľov.

Na bežnú kancelársku prácu v podstate nemáte ako využiť vyššie spomenutý výkon. Pri renderovaní náročných a veľkých súborov sa ale určite hodí…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -