Len niekoľko minút po skončení konferencie Unleashed sa na internete objavili výsledky Geekbench testu, v ktorom sa predviedol najvýkonnejší ARM procesor od Apple s označením M1 Max. Výsledky sú enormne potešujúce.

Ak sa pozrime na minuloročný čip M1 v MacBooku Pro 13″ (2020), ktorý bol sám o sebe označovaný v mnohých smeroch za rekordmana zistíme, že v jedno-jadrovom teste dosiahol skóre 1 712 bodov a vo viac-jadrovom teste 7 415 bodov. To sú fantastické hodnoty, avšak dnes ich zatieni oveľa silnejšia „evolúcia“ tohto procesora.

Novinka M1 Max s 10 jadrovým CPU a 32 jadrovým GPU je určená pre tých najnáročnejších z najnáročnejších. A ak si niekto trúfne využiť jej potenciál, výkonu bude mať na rozdávanie.

M1 Max svojho minuloročného predchodcu M1 „zadupal do zeme“

Aby sme boli konkrétnejší, procesor M1 Max síce dosiahol v jedno-jadrovom teste takmer rovnakých 1 749 bodov avšak vo viac-jadrovom teste bolo konečné skóre 11 542 bodov. V druhej disciplíne teda skončil základný ARM procesor od Apple v celkovej tabuľke omnoho nižšie.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 16" získate s najvýkonnejšou 140 W nabíjačkou, akú kedy Apple predávalo!

Ak by sme mohli tento výkon k niečomu prirovnať, určite by to bol Mac Pro z konca roku 2019, ktorý je vybavený 12 jadrovým procesorom Intel Xeon W-3235. Nové MacBooky Pro 14″ a 16″ s čipom M1 Max hravo prekonajú všetky iMacy 27″, ktoré sú osadené 16 a 24 jadrovými Intel Xeon procesormi.

Predpokladáme, že už v najbližších dňoch uvidíme aj ďalšie výsledky testov, ktoré budú zamerané na všetky konfigurácie procesorov M1 Pro a M1 Max. Nakoľko je tento výsledok podľa zahraničných médií legitímny, evidentne sa ešte máme na čo tešiť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.