Nové MacBooky Pro dostali okrem dizajnových zmien a nových vychytávok aj poriadnu nádielku výkonu v podobe čipov M1 Pro a M1 Max. Informácie poskytnuté Applom doslova berú dych a čo sa týka výkonnejšieho čipu M1 Max, ten v rámci GPU dostal viac výkonu ako herná konzola PlayStation 5.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, toto je ten najvýkonnejší a najdrahší MacBook všetkých čias!

Konfigurácia čipu M1 Max dosahuje až do 32 GPU jadier, čo je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou M1 s 8-jadrovým GPU obrovský rozdiel. Jablková spoločnosť tvrdí, že hlavnou devízou procesoru je efektivita využívania energie, pričom M1 Max využíva až o 70% menej energie pri maximálnom výkone ako konkurenčné PC laptopy.

Čip M1 Max s konfiguráciou 10-core CPU, 32-core GPU a 64GB RAM v testoch prekonal počítače MSI GE76 Raider a Razer Blade 15 Advanced. Stále sa však bavíme o výkone na papieri a na reálne testy si budeme musieť ešte týždeň počkať. Najvýkonnejší čip zo stajne kalifornského giganta so svojim výkonom 10,4 TF (TeraFlops) dokonca prekonáva aj konzolu PlayStation 5, ktorá disponuje 10,28 TF.

 

Porovnanie je samozrejme zatiaľ iba teoretické a vzhľadom na cenu MacBooku Pro a hernej konzoly z produkcie Sony sa jedná iba o aspekt zaujímavosti. Nič to však nemení na fakte, že triumf výkonu prenosného laptopu nad high-endovou konzolou so špičkovou grafikou je viac než úctyhodný.

O rýchlosti a efektivite nových MacBookov Pro s čipmi M1 Pro a M1 Max sa dozvieme viac už budúci týždeň, kedy plánuje Apple odosielať prvé predobjednávky. Ako vnímate príchod nových MacBookov vy? Plánujete si zaobstarať jeden z najvýkonnejších počítačov Mac, alebo vás zariadenie nezaujalo? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -