Dajú sa hrať na Macu hry? Petr Mára vám odpovie

Petr Mára sa začal zaoberať herným priemyslom. Pred dvoma týždňami sme informovali o videu, v ktorom prerobil Mac Pro na super-výkonnú mašinu, ktorá zvláda napríklad Cyberpunk 2077 pri maximálnych nastaveniach s veľmi slušným a plynulým zážitkom.

Ako sú však na tom ostatné počítače Mac, ktoré nedovoľujú upgrade komponentov a ich parametre sú na hranie príliš slabé? Tieto problémy sa dajú vyriešiť viacerými spôsobmi a to buď externou grafickou kartou alebo streamovacou službou.

Nákup eGPU môže byť výhodný, nakoľko sa dá dodatočne aplikovať aj na iné programy, slúžiace napríklad na náročnú prácu s 3D či renderovanie videa. Problém je, že za takúto konfiguráciu musíte zaplatiť a nie je to málo. Okrem iného, eGPU podporujú iba počítače s Intelom. Pri novinkách M1 (ARM) máte smolu.

Druhým skvelým tipom je využitie hernej služby, kde si za malý mesačný poplatok môžete cez internet streamovať najnáročnejšie herné tituly nielen na Macu ale aj na iPhone či iPade. Petr Mára hovorí o Nvidia GeForce Now, ktorú sme si podrobne rozobrali v tomto článku.

Pozrite si video nižšie a napíšte nám do komentára, na akej platforme zvyknete hrať vy. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  Brutálny foto-test, ako si viedol iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.