Pokiaľ ste fanúšikmi spoločnosti Apple a okrem iPhonov či Apple Watch používate aj Mac, máme pre vás skvelé správy. Firma totiž plánuje už o niekoľko mesiacov predstaviť ďalšiu generáciu MacBook Air, ktorý bude dostupný vrámci modelového roku 2022. Prinesie viacero zmien a vylepšení, ktoré dozaista oceníte.

Nové informácie o tomto produkte boli zverejnené v správe od analytickej spoločnosti DigiTimes, ktorá sa dlhé roky zameriava na predaj počítačov. Presný dátum predstavenia síce konkretizovaný nebol, no podľa autorov by sme sa nového MacBooku Air mali dočkať niekedy v polovici roka 2022.

S touto informáciou súhlasí aj renomovaný leaker Mark Gurman, ktorý už pred mesiacmi zdieľal podobné správy vo svojom bulletine pre agentúru Bloomberg. Zároveň sme sa dozvedeli, že počítač prinesie viacero zmien a vylepšení, ktorými aktuálna generácia nedisponuje.

MacBook Air 2022

Zdroj: iDropNews

Nový MacBook Air by mal mať v prvom rade kompletne prepracovaný dizajn, pričom sa môže paradoxne stať, že bude pôsobiť o niečo mohutnejším dojmom než súčasná verzia. Spôsobovať by to mali ploché a nie zaoblené hrany, na ktoré by sa malo toto zariadenie primárne spoliehať.

Prečítajte si tiež  Kuo: V roku 2022 uvidíme aj nový MacBook Air. Procesorom ani displejom však neohúri

Takisto ho spoločnosť Apple vybaví väčším, pravdepodobne „len“ LCD displejom, ktorého uhlopriečka bude mať 13,6 palca. Súčasný MacBook Air má k dispozícii displej s uhlopriečkou 13,3 palca. Tento rozdiel môže spôsobovať zakomponovanie edge-to-edge dizajnu.

MacBook Air koncept
Zdroj: iDropNews

Hovorí sa tiež, že MacBook Air 2022 by mal priniesť aj modernejší ARM procesor M2, ktorý dostane 8 jadier CPU a 9 alebo 10 jadier GPU. Na strane druhej však stojí analytik Ming-Chi Kuo, ktorý už viackrát spomenul, že toto zariadenie sa má spoliehať na stále aktuálny čip M1. Teoreticky sa ale môže stať, že práve tento procesor prejde drobnou aktualizáciu svojho hardvéru. Nechajme sa prekvapiť.

Okrem iného by mal nový MacBook Air dostať aj viacero portov, slot na SD kartu či podporu MagSafe nabíjania. Cena zatiaľ známa nie je, no očakáva sa, že bude rovnaká, alebo veľmi podobná ako v súčasnosti. Záujemcovia si budú môcť vybrať z viacerých farebných prevedení, ktoré budú podobné, ako dnes ponúka iPad Air 5. generácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.