Po skončení včerajšej Keynote, ktorá bola veľmi zaujímavá zverejnil známy analytik Ming-Chi Kuo status na sociálnej sieti Twitter, v rámci ktorého nás oboznámil s ďalším zariadením od tohto technologického giganta. Hovoril konkrétne o MacBooku Air 2022, ktorý príde ešte tento rok a priblížil nám o ňom niekoľko detailov. Pravdepodobne vás nepotešia.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mal vyzerať MacBook Air 2022 s procesorom M2!

V prvom rade treba spomenúť, že masová výroba sa podľa Kua začne v druhom alebo treťom štvrťroku 2022. Do predaja by sa malo zariadenie dostať pravdepodobne až niekedy v novembri.

Čo sa týka hardvéru, dlhodobo sa hovorí o vývoji nového procesora s označením M2. Ten by mal poskytnúť o niečo vyšší výkon v porovnaní s doterajším čipom M1, no nemalo by ísť o žiadnu revolúciu. V MacBooku Air ho ale asi neuvidíme.

Kuo si myslí, že na zmenu bude príliš skoro aj 2 roky po debute prvého čipu z platformy Apple Sillicon. Nový MacBook Air má teda opäť obsahovať čip s označením M1, ktorý však teoreticky môže prejsť nejakou tou technickou zemnou.

Displej v novom MacBooku Air takisto neohúri 

Zdroj: iDropNews

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý Kuo spája s týmto počítačom je absencia mini-LED displeja. Táto technológia bude zatiaľ dostupná len pre drahšie modely, ktoré sú zamerané na profesionálov.

Budúca generácia MacBooku Air sa má v roku 2022 spoliehať na klasickú LCD zobrazovaciu jednotku so 60 Hz obnovovacou frekvenciou. A aj keď sa vám to môže zdať ako málo inovatívne, v skutočnosti je to pre tento druh počítača úplne dostačujúce. Tí, ktorí na ňom budú vykonávať štandardnú kancelársku robotu totiž vo veľa prípadoch ani nebudú tušiť, čo to pojem mini-LED alebo LCD znamená. Nepotrebujú si tým zaťažovať hlavu.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

To čo by mohlo zákazníkov naopak potešiť bude ale úplne nový dizajn. Zariadenie by teda mohlo pôsobiť o čosi modernejšie a tým pádom lepšie zapadať do zvyšnej produktovej rady počítačov Mac. Nový dizajn má takisto počítať aj s viacerými farebnými prevedeniami, čo znamená, že majiteľ si bude môcť ešte lepšie vybrať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.