Prvý Mac Pro vlastnil bývalý americký prezident Donald Trump

Po skončení funkčného obdobia Donalda Trumpa bola zverejnená finálna finančná správa, informujúca o jeho majetku. Popisuje darcov predmetov a tak isto ich hodnotu.

Na zozname sa objavil aj CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, ktorý dal prezidentovi vôbec prvý vyrobený Mac Pro aktuálnej generácie.

Všetko sa to udialo ešte v polovici roka 2019, kedy navštívil bývalý americký prezident továreň Apple v Austine (Texas). Generálny riaditeľ technologického giganta nechcel, aby odišiel naprázdno a tak mu pribalil darček, ktorý je svojim spôsobom unikátny.

Možno by ste čakali, že Donald Trump dostal čo možno najvýkonnejšiu verziu Macu Pro, no to nie je pravda. Apple nakonfigurovalo „len“ úplný základ v hodnote 5 999$.

Vo vnútri by sa mal teda nachádzať 8-jadrový procesor Intel Xeon W, 32GB operačnej pamäte RAM (DDR4), grafická karta AMD Radeon Pro 580X (8GB) a 256GB interné SSD úložisko. Ak by ste si Mac Pro „naložili“ v plnej zostave, stálo by vás to zhruba desaťnásobok základnej ceny.

Skutočne nepredpokladáme, že by sa Trump v praxi zo svojho darčeka tešil a dokázal by ho naplno využiť. Pravdepodobne skončil niekde odložený a teraz čaká na svojho budúceho majiteľa, ktorý ho o pár rokov zhodnotí. Kto vie…

Prečítajte si tiež  Takto by mohol vyzerať Mac Pro 2!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.