Od predstavenia prvých Macov s vlastnými čipmi Apple Silicon prešli už takmer dva roky. Mnoho používaných aplikácií od vývojárov tretích strán sa však stále neadaptovalo na natívnu podporu čipov M1 alebo M2, čo sa postupne napráva. Ďalšou apkou, ktorá sa pripisuje na zoznam natívnej podpory pre čipy z „M-kovej“ rodiny sa stáva Messenger od Facebooku.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza s novinkami pre aplikácie určené pre Windows a macOS

Aktualizácia s poradovým číslom 158.0 prináša na jablkové počítače nový vzhľad a niekoľko nových funkcií, vďaka ktorým bude aplikácia oveľa rýchlejšia a efektívnejšia. Spoločnosť Meta síce v poznámkach k vydaniu nedodala veľa informácií, no pravdepodobne sa jedná hlavne o lepšiu komunikáciu medzi apkou a využívaním potenciálu, ktorým disponujú počítače s čipmi Apple Silicon.

Písanie, otváranie chatov, notifikácie a v podstate aj celá orientácia v grafickom rozhraní sa má až dvojnásobne zrýchliť. Vylepšenia sa dočkajú pravdepodobne aj hovory a videohovory, ktoré budú vďaka efektívnym čipom míňať menšie množstvo batérie. Meta spomína v súlade s aktualizáciou Tmavý režim, no nie je zatiaľ jasné akých vylepšení sa tento mód dočká.

Aplikácia Facebook Messenger určená pre macOS
Zdroj: TechCrunch

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -