V Cupertine sa konečne pochlapili, hoci si nie sme istí, či tým správnym spôsobom. Namiesto 21,5″ iMacu prišiel väčší a modernejší 24″ model, s podobnou prednou bradou, viacerými farbami, mimoriadne tenkým šasi a ďalšími technickými vylepšeniami. Viac sme sa tomu venovali v tomto samostatnom článku. Späť však k téme. Vedeli ste o tom, že udávané rozmery displeja sú len veľmi orientačné?

Apple sa počas prezentácie nového iMacu 2021 niekoľkokrát pochválilo s jeho veľkým 24″ displejom, ktorý ponúka rozlíšenie 4,5K. Tieto čísla sú veľmi slušné a pre bežného používatelia viac ako dostačujúce. Čo je však zaujímavé, samotný 24″ palcový displej v skutočnosti nemá 24 palcov ale o dosť menej…

- Reklama -

Nie presné označovanie nie je ničím výnimočným

Je úplne bežné, že rozmery displeja sa neudávajú na desatiny presne. Koniec koncov, aj 13″ MacBook Pro má v skutočnosti 13,3 palca. Na strane druhej, pri iMacu je rozdiel výraznejší a to v neprospech zákazníka. Veľkosť zobrazovacej jednotky je totiž podľa technických špecifikácii len 23,5″.

Nie, že by to bol koniec koncov problém, no keďže Apple doposiaľ predávalo 21,5″ iMac, prečo má odrazu starosti s predajom „23,5“ iMacu? Navyše samotný údaj je uvedený malým sivým písmom pod informáciami o displeji, zatiaľ čo MacBook Pro 13″ to má priamo v parametroch zariadenia.

Predpokladáme, že za všetko môže šikovný marketing a Apple zároveň využilo možnosť, kedy sa číslica päť zaokrúhľuje smerom nahor.

Na strane druhej, podobné praktiky nepodporujeme. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.