Ročne v našej redakcii napíšeme tisícky článkov a dlhé roky sme sa spoliehali na klávesnicu Magic Keyboard od Apple, pretože nám svojimi vlastnosťami veľmi vyhovovala. Po čase sme sa však dostali do kontaktu s Logitech MX Keys a nebudeme preháňať keď napíšeme, že to bola láska na prvý pohľad. Táto klávesnica sa dá teraz kúpiť za veľmi výhodnú cenu a dokonalo si rozumie ako s počítačom Mac, tak aj s Windowsom. Čo je však dôležitejšie, komfort písania je na neuveriteľne vysokej úrovni.

Výrobca tu použil solídnu hliníkovú konštrukciu, ktorá je pevná, veľmi kvalitne spracovaná a vďaka vstavanému akumulátoru, ktorý sa nabíja cez USB-C má aj svoju prirodzenú váhu. To zabezpečí, že vám klávesnica „netancuje“ po stole, či už je položená na lesklom dreve alebo skle. Logitech MX Keys tiež disponuje technológiou Perfect Stroke, vďaka ktorej majú klávesy rýchlu odozvu, ponúkajú nízky profil a taktiež sa môžete tešiť na ideálnu citlivosť pri stlačení. Komfortu potom dopomáhajú aj drobné okrúhle priehlbiny priamo v klávesoch, ktoré sú ako uliate pre brušká vašich prstov.

Bežná cena klávesnice Logitech MX Keys je stanovená na dostupných 119 €, čo je z nášho pohľadu adekvátna čiastka. Pokiaľ, ale kliknete na tento odkaz, môžete ju získať už za 94,5 €, čo je z nášho pohľadu fantastická ponuka. Platí to najmä vtedy, keď si uvedomíte, že toto zariadenie vám vydrží slúžiť niekoľko dlhých rokov. A po celý čas sa budete na prácu s ním tešiť.

Dokonalá univerzálna klávesnica, na ktorej budete mať radosť písať 

Klávesnica Logitech MX Keys recenzia
Zdroj: YouTube / The Product Lab

Vstavaná batéria sa nabíja cez spomínané USB-C a štandardná výdrž batérie klávesnice môže dosahovať až päť mesiacov. Ak však plánujete využívať aj integrované podsvietenie, ktoré je veľmi praktické najmä v šere alebo tme, počítajte s výdržou skôr na úrovni desiatich dní, maximálne dvoch týždňov. Nabíjanie je však rýchle, takže sa tým vôbec netrápte.

Medzi ďalšie zaujímavé funkcie Logitech MX Keys patrí napríklad aj to, že s ňou dokážete jednoducho kopírovať z jedného počítača do toho druhého. Medzi jednotlivými počítačmi, s ktorými si klávesnicu najskôr spárujete, sa potom môžete prepínať pomocou troch vstavaných tlačidiel. A ak máte macOS, poteší vás mimoriadna rýchlosť reakcie, ktorú má s touto platformou Logitech MX Keys. Funguje to prakticky úplne rovnako, ako vyššie spomínaná Magic Keyboard. 

Pokiaľ teda uvažujete nad tým, že si svoju kanceláriu alebo pracovňu vybavíte univerzálnou klávesnicou, na ktorej sa vám bude veľmi pohodlne písať a zároveň za ňu nezaplatíte extrémne veľa peňazí, Logitech MX Keys je z nášho pohľadu ideálna voľba. Po kliknutí na tento odkaz ju môžete mať už za 94,5 €. Zostáva teda iba na vás, či sa pre ňu rozhodnete, alebo nie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro sa odhaľuje na veľmi presných renderoch. Takto bude vyzerať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -