Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov počítačov na svete. Jedným z jej najobľúbenejších modelov je zaručene iMac, ktorý sa v súčasnosti predáva vo verzii s 24″ displejom. Tento model má optimálny výkon, kvalitný displej, vynikajúce vstavané reproduktory a navyše sa dá v zľave kúpiť za extrémne výhodnú cenu.

iMac 24″ je v tomto prípade vybavený výkonným procesorom M1, ktorý disponuje 8-jadrovým CPU, 7-jadrovým GPU a tiež 8 GB operačnou pamäťou RAM či 256 GB SSD diskom. Je síce pravda, že tento počítač nie je úplnou novinkou, no jeho architektúra ARM vám zabezpečí plynulý chod počas všetkých bežných procesov. Rovnako sa môžete spoľahnúť na to, že iMac 24″ bude ešte dlhé roky pravidelne aktualizovaný na najnovšiu verziu operačného systému macOS. Je to teda ideálny spoločník do kancelárie alebo pracovne. Za koľko sa však predáva?

V čase uvedenia na trh stál tento all-in-one počítač od Apple 1 449 €. Nakoľko je však na trhu už nejaký ten piatok, teraz ho viete získať výrazne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa predáva už za 1 299 €, pričom zariadenie viete kúpiť aj priamo u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Za nás teda výhodný deal, ktorý by bola škoda nevyužiť.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Je síce pravda, že iMac 24″ dostal len pred malou chvíľou nástupcu s procesorom M3, no ten sa od neho s výnimkou vyššieho výkonu ničím zásadným nelíši.

A aj keď by sme vám možno radšej odporučili novší model, Apple jeho najzákladnejšiu verziu predáva na Slovensku za 1 599 €, čo je až o 300 € viac, než zaplatíte za staršie prevedenie s čipom M1. Sme pri tom presvedčení, že na klasické „kancelárske“ účely vám bude stačiť aj pôvodný model.

Ideálny počítač na bežnú prácu za rozumnú cenu

iMac 24" 2023
Zdroj: Apple

Ak teda hľadáte dostatočne výkonný stolný počítač od Apple na úplne bežnú prácu, ktorý už disponuje displejom, reproduktormi, klávesnicou a tiež myšou, z nášho pohľadu je nákup iMacu 24″ s procesorom M1 stále dobrou voľbou. A ak vás láka niečo podobné, len v podobe laptopu, kúpiť si môžete MacBook Air s týmto istým čipom.

Apple ho síce predáva za 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate za 939 €. Za zvýšných 360 € si môžete kúpiť napríklad monitor a MacBook Air s ním používať podobne, ako iMac 24″. Rozhodnutie nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  R.I.P iPhone 5S, ostaneš v našich srdciach!
MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Andres Vidoza

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -