Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí pracujú s počítačom na profesionálnej úrovni a hlavne píšete na klávesnici, následujúce riadky sú pre vás. Predstavujeme vám Keychron K2. Nová bezdrôtová klávesnica možno nevyzerá tak dobre ako tá od Apple, no za to funguje dokonalo.

Keychron K2 – Geniálna klávesnica pre profesionála.

Spoločnosť Apple je známa predovšetkým tým, že si dáva mimoriadne záležať na dizajne svojich produktov a príslušenstva. Magic Keyboard vyzerá jednoducho povedané fantasticky. Elegantný minimalistický dizajn funguje už roky a netreba ho meniť. To čo ale niekedy vyzerá dobre, nemusí tak dobre fungovať aj v profesionálnej praxi…

- Reklama -

Netvrdíme teraz, že sa na originálnej klávesnici od Applu nepíše pohodlne. Podľa nás je za týmto účelom absolútne perfektná. Každý je ale zvyknutý na niečo iné a každý pri svojej práci potrebuje inú spätnú väzbu. Pre niekoho by Keychron K2 s klasickými „tučnejšími“ klávesami mohla byť ideálna. Pozrite sa na to, čo táto nová bezdrôtová klávesnica so „zastaralým“ dizajnom používateľovi prináša.

Keychron K2
Keychron K2 – klávesnica vyzerá ako by prišla z minulosti – svetapple.sk

Technické špecifikácie Keychron K2:

 • 84 – funkčných kláves
 • Obsahuje klávesy špecifické pre Mac a to Control, Command, Option
 • Na výber máte biele alebo farebné RGB podsivetenie
 • Pri RGB máte na výber až z 18 farebných profilov
 • hliníkový rám
 • Klávesy sú farebne odlíšené (červená, svetlošedá, tmavošedá)
 • Podpora NKRO
 • Klávesnicu si môžete nastaviť v sklone šiestich stupňov
 • Na pripojenie môžete použiť kábel ale aj bluetooth
 • Používať ju môžete až pri 3 zariadeniach
 • Obsahuje koncovku USB-C
 • Obsahuje kábel USB-C
 • Podporuje Mac/iOS/iPadOS a počítače s Windows
 • Batéria má kapacitu 4000 mAh
 • Verzia s bielym podsvietením stojí 79$.
 • Verzia s farebným RGB podsvietením stojí 99$.

Malé rozmery a prehľadné ovládanie

Podobné klávesnice s týmto dizajnom sú vo svete veľmi dobre známe. Ich rozmery bývajú ale podstatne väčšie. To je práve výhoda Keychron K2. Klávesnica je veľmi kompaktná. Navyše je aj bezdrôtová. V tejto kategórii klávesníc túto funkcionalitu ponúka len veľmi málo konkurentov. Treba ale podotknúť, že sa tu nenachádzajú numerické klávesy.

Čo sa týka farebného odlíšenia, na klávesnici nájdeme výraznú červenú (alebo oranžovú?) klávesu ESC (môžeme si do tejto farby prispôsobiť aj šípky). Okrem toho je tu aj farebné odlíšenie všetkých „hlavných“ kláves. Niektoré sú svetlošedé, iné zase tmavošedé. Okrem toho sú tu aj nožičky, ktoré si môžete prispôsobiť do čo najideálnejšieho uhla, pre pohodlné písanie.

Keychron K2
Tlačidlá sú rozlíšené aj farbami – svetapple.sk

Má aj svoje malé nedostatky

Ako uvádza portál 9to5mac, ktorý sa pod celú recenziu podpísal, klávesnica nie je dokonalá. Má svoje nedostatky. Jedným z nich je napríklad príliš nevýrazné tlačidlo na prepínanie Bluetooth. Problém je najmä v tom, že výrobca ich označil príliš malým písmom. Človek ich teda ťažko vidí a nezapamätá si ich.

Ďalším nedostatkom môže byť aj režim spánku. Na tomto príslušenstve sa aktivuje automaticky po tom, ako zaznamená 10 minút nečinnosti. Všetko v záujme šetrenia batérie. Pravdepodobne ho budete mať ale trvalo vypnutý pomocou jednoduchej klávesovej skratky.

Keychron K2
Na spínačoch sú veľmi malé a zle prehľadné texty – svetapple.sk

Dôvod je taký, že akonáhle odídete na chvíľu od stola, klávesnica sa v podstate vypne. To by nebol až taký problém. Samotné pripájanie ale zvykne trvať aj niekoľko sekúnd a to môže byť trochu otravné. V takomto prípade máte iba dve riešenia. Buď ju budete jednoducho nabíjať častejšie alebo používať pomocou kábla. To, pre ktoré sa rozhodnete je už na vás.

Dokonalý komfort písania na Keychron K2

Klávesnica ponúka vyššie klávesy s výraznou odozvou. Pokiaľ radi píšete budete sa vám na nej pracovať veľmi pohodlne. Okrem toho sa na nej budete môcť pohybovať ako už bolo uvedené vyššie aj pomocou farieb. Jednotlivé klávesy majú aj inú citlivosť, môžete si ju sami konfigurovať. Na výber budete mať červené, hnedé alebo modré spínače.

Ich citlivosť sa dosť značne líši a spolu s ňou aj zvuková odozva. Ideálnym spôsobom ako prísť na tie pravé je to jednoducho vyskúšať na vlastnej koži. Môžete si pozrieť aj toto video, kde je to veľmi dobre znázornené.

Keychron K2
Pripojíte ju aj k iPadu – svetapple.sk

Samotná klávesnica ponúka dobrú kompatibilitu (až na tú rýchlosť pripájania) s operačnými systémami macOS, iOS, iPadOS či Windows. Pomocou jednoduchého nastavenia si môžete pri drahšej variante vybrať aj svoju vlastnú farbu, ktorú chcete nastaviť vrámci RGB podsvietenia. Celkovo teda na nás produkt pôsobí veľmi dobre a myslíme, že si ho zakúpia hlavne profesionáli z oboru.

Za 79$ vrámci obyčajného bieleho podsvietenia to nie je ani najlacnejšia klávesnica na trhu. Môžeme ale bez problémov povedať, že patrí medzi najlepšie. Vyhovuje vám Magic Keyboard alebo potrebujete aj vy niečo iné? Svoje názory nám napíšte do komentárov.

Keychron K2
Keychron K2 – Geniálna klávesnica pre profesionála.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.