Aj keď už má niekoľko rokov predaja za sebou, jeho dizajn nestarne. Reč je o MacBooku Air s procesorom M1, ktorý má spoločnosť Apple stále v ponuke. Hoci sa to vzhľadom na bohaté portfólio Macov nezdá, práve tento model je jeden z najúspešnejších a najpredávanejších. Teraz si ho za extrémne výhodnú cenu môžete kúpiť aj vy. Ušetríte stovky eur.

MacBook Air M1 má k dispozícii 13″ Retina displej s vysokým 2K rozlíšením a krásnym zobrazením. Zároveň sa môžete tešiť na veľmi kompaktné hliníkové telo s váhou len 1,29 kg. Napriek tomu MacBook Air neprišiel o svoju ikonickú výdrž batérie. Práve naopak, vďaka procesoru M1 sa dočkal ešte lepšej, až 17-hodinovej výdrži na jedno nabitie. Technológia ARM je jednoducho veľmi úsporná a zároveň eliminuje vznik prílišného tepla, vďaka čomu počítač nepotrebuje ani ventilátor. Apple h vôbec nepoužilo.

Možno tomu neuveríte, no spoločnosť Apple sa tento počítač stále pokúša predávať za 1 199 €. Našťastie tu ale máme aj iných predajcov, vďaka ktorým ušetríte stovky eur. MacBook Air M1 získate po kliknutí na tento odkaz už od 888 €, čo je mimoriadne lákavá ponuka. Dostanete za to počítač, ktorý vám bude verne slúžiť niekoľko dlhých rokov a na svojho nástupcu až toľko nestráca. V niektorých aspektoch je dokonca ešte lepší.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Alexey Tomasheev / Arthur Winer (úprava redakcie)

MacBook Air M1 má k dispozícii mimoriadne vydarenú klávesnicu s vyšším zdvihom a nožnicovým dizajnom, na ktorej sa veľmi pohodlne píše. Apple sa už dávnejšie zbavilo motýlieho dizajnu s nižším zdvihom, ktorý sa často zasekával a používatelia ho nepreferovali.

Rovnako tak tu získate aj veľký Trackpad či možnosť odomykania cez Touch ID. MacBook Air M1 má tiež dva USB-C porty, 8 GB operačnej pamäte RAM či 256 GB SSD úložiska.

Odolný kryt s matnou povrchovou úpravou, ktorá sa nešmýka preň získate na Loopi.sk už za 19,99 €, čo je absolútne fantastická cena.

MacBook Air M1 sa oplatí viac, ako nástupca s čipom M2

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (prava redakcie)

Prečo sa MacBook Air M1 oplatí viac, ako novší MacBook Air s procesorom M2, ktorý sa dostal do predaja v roku 2022 za 1 499 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 1 199 €? Odpoveď je úplne jednoduchá.

Novší MacBook Air má síce o cca 20 % výkonnejší procesor, prepracovaný dizajn so zaoblenými hranami či možnosť napájania cez MagSafe, no na druhej strane je jeho základná verzia výrazne pomalšia, ako základná verzia MacBooku Air M1.

Prečítajte si tiež  JBL Charge 5 je v zľave. Tento výkonný reproduktor vám v lete nesmie chýbať

Dôvodom je štandardné 256 GB úložisko, ktoré získate v najdostupnejších verziách oboch modelov. Problém je však v tom, že zatiaľ čo MacBook Air M1 má dva 128 GB NAND čipy, MacBook Air M2 používa iba jeden 256 GB NAND čip, čo výrazne spomaľuje rýchlosť SSD disku.

MacBook Air M2
Zdroj: Howard Bouchevereau / Lucas Hoang (úprava redakcie)

Inými slovami, starší počítač môže byť pri niektorých úlohách aj o desiatky sekúnd, či dokonca minút rýchlejší, ako ten nový. Samozrejme to, pre ktorý model sa rozhodnete nechávame na vás. Dajte nám vedieť do komentára.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -