MacBook Air (M1) prekonal MacBook Pro 16″

Nezávislá analýza spoločnosti AnandTech potvrdila, že nový procesor M1 môže byť tým najrýchlejším čipom, aký sa v súčasnosti používa v notebookoch. Dokázali nám to výsledky z prvých testov. Nový MacBook Air (16GB RAM) dosiahol jedno-jadrové skóre na úrovni 1687 bodov a viacjadrové skóre na úrovni 7433 bodov.

Ak by sme to porovnali s profesionálnym MacBookom Pro 16″ (s procesorom Intel Core i9), zistili by sme, že jeho jedno-jadrové skóre dosahuje 1096 bodov a viacjadrové skóre 6870 bodov. Aj keď sa jedná stále iba o čísla a nie o praktické poznatky z používania, výsledky sú z nášho pohľadu doslova neuveriteľné.

Správa tiež odhalila informáciu, že 8-jadrový čip M1 ponúka základnú frekvenciu 3.2 GHz. Porazený Intel Core i9 je taktovaný na 2,3 GHz, no s Turbo Boostom zvláda až 4,8 GHz.

- Reklama -

Šokujúce výsledky otvárajú dvere aj ku ďalším zaujímavým prirovnaniam. AnandTech ukázal, že nový čip M1 je výkonnostne podobný, ako základný Mac Pro 2019. Áno, čítate správne. Super-počítač za cca 7000€, ponúka jedno-jadrové skóre 1024 bodov a viacjadrové skóre 7989 bodov.

Technologický gigant tvrdí, že procesor M1 je rovnaký pre všetky počítače Mac, ktoré boli predstavené tento týždeň. Jediný rozdiel sa nachádza v základnom MacBooku Air, ktorý neponúka 8-jadrovú GPU ale iba 7-jadrovú GPU. Tak isto predpokladáme, že výkon sa môže líšiť v závislosti od prítomnosti ventilátora. Ten nájdeme “len” v MacBooku Pro a Macu mini.

Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o týchto šialených výsledkoch. Nás popravde ani vo sne nenapadlo, že by to mohlo byť až takto dobré. Samozrejme, s nadšením sme stále opatrní. Až praktické používanie ukáže, aký je čip M1 v skutočnosti!

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Hej,hej,hej,hej, hovorí sa tu o iPhonoch, Macoch,… , ale iCam nespomeniete, a to prečo ? My chceme informácie aj o tomto ( zatiaľ len ja, ale to je jedno). Dobre tak dovidenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here