Aj keď nie je najnovší, spoločnosť Apple ho postavila tak dobre, že bez akýchkoľvek zaváhaní funguje aj dnes, v roku 2023. MacBook Air s procesorom M1 má veľmi atraktívny a moderný dizajn, ktorý je navyše obohatený špičkovým ARM čipom, vďaka ktorému má počítač veľmi vysoký výkon a aj s náročnými úlohami si poradí lusknutím prsta. Najväčšou výhodou je pri tom cena. MacBook Air M1 totiž môžete získať v zľave a ušetriť stovky eur.

Tento počítač sa spolieha na veľký 13″ Retina displej s vysokým rozlíšením až 2 560×1 600 pixelov a krásnymi farbami. Procesor má k dispozícii 8-jadrové CPU a 7-jadrové GPU, pričom v základnom prevedení mu sekunduje 8 GB operačnej pamäte RAM a 256 GB úložisko, ktoré pozostáva z dvoch 128 GB NAND čipov. V praxi to znamená, že MacBook Air M1 má rýchlejší zápis a čítanie súborov, ako MacBook Air M2 (2022), ktorý má k dispozícii iba jeden 256 GB NAND čip. Teoreticky sa vám tak môže viac oplatiť nákup staršej verzie, ako tej novšej, ktorá sa v podstate líši iba dizajnom a výkonom GPU.

No a cena? MacBook Air M1 sa aj napriek svojmu veku stále predáva relatívne draho. Zariadenie sa štandardne ponúka za 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho viete získať lacnejšie, už od 946 €. Vďaka tomu na jeho nákupe ušetríte stovky eur a získate zariadenie, ktoré vám bude slúžiť niekoľko dlhých rokov. MacBook Air M1 má navyše aj iné prednosti, ktoré sme vám ešte neprezradili.

MacBook Air má brutálnu výdrž a plno vychytávok 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Andres Vidoza

V prvom rade je to perfektná klávesnica s vysokým zdvihom a klasickým nožnicovým mechanizmom, ktorý je podstatne lepší ako motýlii systém, ktorý spoločnosť Apple používala vo všetkých svojich notebookoch niekoľko rokov dozadu. Taktiež je tu veľmi dobre reagujúci Trackpad. Prácu s ním budete jednoducho milovať.

Spomenúť tiež môžeme sústavu reproduktorov s veľmi silným a kvalitným prejavom, čo využijete pri sledovaní videí, filmov alebo seriálov. Niekomu sa to môže dokonca hodiť aj pri práci, ak po ruke nebude mať slúchadlá.

MacBook Air M1 sa tiež vyznačuje dvoma konektormi USB-C a v balení nájdete 35 W adaptér spolu s USB-C do USB-C káblom. Taktiež je tu veľký akumulátor, ktorého výdrž batérie môže dosiahnuť až 17 hodín na jedno nabitie.

A aj keď ide o údaj, ktorý píše výrobca a musíte na to dosiahnuť veľmi špecifické podmienky, pri bežnej práci máte cca 10 hodín určite istých. A nebudeme si klamať, že to musí 99 % používateľom stačiť aj počas náročnejších pracovných alebo školských dní.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Class Timetable

MacBook Air M1 je dokonalý počítač pre bežného používateľa 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Alexey Tomasheev / Arthur Winer (úprava redakcie)

Ako to teda zhrnúť? MacBook Air M1 určite nie je ten najlepší alebo najvýkonnejší počítač od Apple. Dokonca sa nachádza v staršom dizajne, no úprimne, z nášho pohľadu vyzerá stále veľmi dobre a niektorým ľuďom sa možno páči viac, ako jeho vynovená verzia so zaoblenými hranami.

Ak teda chcete spoľahlivý a dostatočne výkonný počítač za rozumnú cenu, ktorý nebudete mať nutkanie vyhodiť do koša po prvom roku používania, toto je tá správna voľba. MacBook Air M1 kúpite za najvýhodnejšie ceny po kliknutí na tento odkaz. Oproti svojim konkurentom s operačným systémom Windows má aj tú výhodu, že si bude lepšie držať hodnotu. Tento trend je totiž pri Apple počítačoch úplne bežný a trvá desiatky rokov. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -