Aj keď bol MacBook Pro 14″ a 16″ predstavený ešte koncom roka 2021, stále vám má čo ponúknuť. Tento model je totiž vybavený špičkovým procesorom Apple M1 Pro, 16 GB operačnou pamäťou RAM a taktiež 512 GB SSD úložiskom. Samozrejmosťou je aj 120 Hz Retina displej či celodenná výdrž batérie. MacBook Pro M1 Pro je skrátka náčinie pre profesionálov a čo je najlepšie, vy si ho teraz môžete kúpiť u týchto predajcov vo vysokej zľave. Dôvodom je totiž to, že Apple vydalo novšiu verziu, ktorá je oveľa drahšia a nie zas o toľko lepšia.

Začnime menším 14″ MacBookom Pro, ktorý stál v čase uvedenia na trh s procesorom M1 Pro až 2 249 €. Po novom ale cena zariadenia klesla len na 1 839 €, o čom sa môžete presvedčiť po kliknutí na tento odkaz. Zariadenie majú v ponuke ako neautorizovaní, tak aj autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple. A okrem toho, že na nákupe oproti pôvodnej cene ušetríte 400 €, ak by sme ho porovnali s verziou pre rok 2023 s procesorom M2 Pro, úspora by bola až 560 €. Aktualizovaný model sa totiž predáva od 2 399 €.

Ak by vám na profesionálnu prácu nestačil menší 14″ displej, nič si z toho nerobte. Apple totiž predáva aj väčší MacBook Pro so 16″ displejom, ktorý zoženiete rovnako ako 14″ model vo vysokej zľave. Tento počítač je po hardvérovej stránke dokonca o čosi vybavenejší. Má 10-jadrové CPU (vs. 8-jadier) a 16-jadrové GPU (vs. 14-jadier). No a cena? V čase uvedenia na trh stál 16″ MacBook Pro až 2 749 € no dnes ho kúpite v rámci najvýhodnejších ponúk na Slovensku za 2 269 €. Ušetríte teda opäť krásnych 480 € a oproti novšiemu modelu s čipom M2 Pro dokonca až 730 €! Nástupca sa predáva od 2 999 €.

Samozrejme, tak ako vždy, aj v tomto prípade bude ponuka s vysokou pravdepodobnosťou limitovaná skladovými zásobami, ktoré sa veľmi rýchlo míňajú. Veď stačí si uvedomiť, že MacBook Pro 14″ M1 Pro stojí podobné peniaze, ako lepšie vybavený MacBook Air s čipom M2, ktorý mu však po stránke výkonu a technológií zďaleka nestačí.

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / SCREEN POST / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Na záver tiež musíme spomenúť, že Apple vyrába extrémne trvácne počítače, ktoré vám vydržia roky slúžiť v tých najnáročnejších podmienkach. Aj preto sa vám nebojíme odporučiť MacBook Pro 14″ alebo 16″a sme si istí, že si tieto modely zamilujete. Finálne rozhodnutie však nechávame ná vás. A ak by ste hľadali kvalitné matné obaly pre svoj nový (alebo existujúci MacBook), na e-shope Loopi ich nájdete len za 19,99 €, čo je taktiež skvelá ponuka. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -