Moderné technológie sa dnes dajú využívať viacerými spôsobmi. Funkcia Find My iPhone a neskôr iba Find My, ktorú spoločnosť Apple používa už viac ako desať rokov na vyhľadávanie stratených alebo ukradnutých zariadení je k dispozícii po celom svete.

Jej tvorcov pravdepodobne ani vo sne nenapadlo, že raz bude slúžiť na sledovanie okupantov počas vojnového konfliktu. Presne to sa ale teraz deje na Ukrajine.

Ako uvádza portál New York Post, Ukrajincovi, ktorý si na Instagrame hovorí vitaliysemenets, ukradli ruskí vojaci bezdrôtové slúchadlá od spoločnosti Apple počas rabovania v jeho byte. Po krátkom čase ho však napadlo, že ich môže sledovať.

Na mape videl celý postup ruského vojska 

Netrvalo dlho a sám mohol upozorňovať úrady na aktuálnu polohu okupantov, keď prekročili hranicu s Bieloruskom a potom pokračovali do ruského mesta Belgorod. Práve toto je miesto, kde sa jednotky zhromažďovali. Pripravili sa totiž na ďalší útok na Donbas.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Pokiaľ vás zaujíma viac, ako funguje funkcia Finy My v spolupráci so slúchadlami AirPods, podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v nasledujúcom článku. Je to skutočne sofistikovaná technológia, ktorú sa oplatí spoznať a v niektorých situáciach aj používať.

Jeho príspevok sa stal okamžite virálnym

Vitalyho príspevok na Instagrame zožal medzičasom obrovský mediálny úspech a na konte má dnes viac ako 29 000 označení „páči sa mi to“. Objavili sa tiež viaceré komentáre, ktoré nabádali spoločnosť Apple, aby tomu občanovi Ukrajiny poslala nové AirPods. Kto vie, možno to neskôr urobí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vitaliy Semenets (@vitaliysemenets)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -