Pokiaľ máte radi recesiu a retro, dnes vám ukážeme niečo, čo sa vám bude veľmi páčiť. Prvý Macintosh bol v podstate dosť revolučný produkt. Ukázal svetu, ako majú vyzerať osobné počítače v čase, kedy neboli vôbec bežnou záležitosťou. Dnes si pozrieme plyšovú hračku, ktorá vznikla o 36 rokov neskôr ako jej vzor. Postaral sa o ňu Philip Lee.

Kúpte si plyšáka v tvare Macintoshu

Pokiaľ ide o plyšové hračky, sme zvyknutí na to, že sa jedná o napodobeniny zvierat prípadne nejakých zábavných animovaných postavičiek. Len máloktoré dieťa by chcelo ako plyšáka počítač z roku 1984. Napriek tomu niečo podobné na trhu existuje. Postaral sa o to dizajnér Philip Lee. Jeho posledné dielo bolo ušité podľa vzoru Macintosha, teda jedného z najikonickejších produktov spoločnosti Apple. Musíme povedať, že to vyzerá úplne fantasticky.

classicbot macintosh
Kúpte si plyšáka v tvare Macintoshu z roku 1984. – svetapple.sk

Samozrejme z právnych legislatívnych dôvodov tu autor nemohol použiť logo spoločnosti Apple a ani pôvodný názov produktu. Počítač teda vyformoval do tvaru postavičky, ktorú pomenoval Classicbot. Musíme uznať, že to vyzerá skutočne dobre a zábavne. Cena jedného takéhoto Classicbota je presne 67$ (60€).

classicbot macintosh
Postavička vyzerá perfektne aj zo zadnej strany – svetapple.sk

Plyšová hračka, ktorá môže slúžiť ako ozdoba

Autor tohto diela si samozrejme uvedomuje, že podobný produkt asi ľudia nebudú kupovať svojim deťom pod stromček alebo k narodeninám (aj keď by iste mohli). Presne preto je vybavený aj nohami a rukami, ktoré je možné polohovať rôznymi smermi vďaka vstavaným kĺbom.

classicbot macintosh
Vďaka kĺbom môžete nastaviť správnu polohu rúk a nôh – svetapple.sk

Inými slovami dokáže táto hračka stáť a meniť polohy svojich končatín, takže si ju môžete položiť trebárs na stôl. To, čo tvorí tvár je v skutočnosti suchý zips. Vďaka kúskom s obrázkami rôznych znakov môžete pomocou neho vytvárať výraz samotnej plyšovej hračky. To je super

classicbot macintosh
Vďaka suchému zipsu môžete prispôsobovať výraz – svetapple.sk

Samotný materiál, z ktorého je Classicbot vyrobený, je mäkký a veľmi príjemný na dotyk. Pokiaľ máte záujem objednať si túto originálnu záležitosť, môžete tak urobiť na týchto internetových stránkach. Dostupná je v podstate od dnešného dňa. Dodanie je ale určené až na konci apríla 2020.

classicbot macintosh
Kúpte si plyšáka v tvare Macintoshu z roku 1984. – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here