Hoaxy, falošné správy, či dezinformácie. To všetko sú témy, ktoré sa v súčasnej situácii rozoberajú na dennej báze. Žiaľ už aj tak ťažké obdobie, aké tu máme dnes, nám sťažujú jedinci, ktorí šíria paniku a klamstvá. Zakročiť sa rozhodla jedna z najväčších chatovacích platforiem, WhatsApp.

WhatsApp bojuje proti dezinformáciám novým spôsobom!

Niečoho podobného sme sa prednedávnom dočkali aj na Facebooku. Sociálna sieť sa rozhodla zaviesť limity, pomocou ktorých nebude možné rozosielať akékoľvek formy falošných, poplašných či klamlivých správ veľkým masám ľudí.

Na Facebooku sme sa dočkali konkrétne limitu, kedy môže používateľ jednu a tú istú správu odoslať len 5 ďalším používateľom. Dôvod, prečo to kompetentní zaviedli je ten, že v súvislosti s COVID-19 veľa podvodníkov využívalo strach ľudí a preposielali si rôzne informácie, ktoré boli preukázateľne vymyslené a nepodložené faktami.

Samozrejme, že komunikačné limity, nemôžu podobný jav úplne zastaviť, v súčasnej dobe, kedy je na internete sloboda slova, to ani nie je možné. Na druhej strane, podobné šírenie aspoň spomalia, a tak sa dostanú dezinformácie medzi menšie percento používateľov.

Je rozdiel či sa niekomu podarí odoslať jednu (napríklad) hlasovú nahrávku piatim ľuďom naraz alebo sto ľuďom naraz. Potom sa to síce stále dá aj jednotlivo, avšak je to trošku otravné a človeka to môže odradiť.

Nové zmeny už aj na WhatsAppe

Nakoľko WhatsApp vlastní práve spoločnosť Facebook, rozhodla sa nové pravidlá, ktoré sú súčasťou boja proti koronavírusu, zaviesť aj na tejto platforme. V podstate tu teda platí to isté, čo na najväčšej sociálnej sieti na svete.

Používateľ bude môcť jednu správu odoslať maximálne piatim ďalším prijímateľom s tým, že následne to bude možné už iba po jednom. Nebude to teda už iba cesta ako zataviť všetky negatívne dezinformácie ale tiež cesta, ako zastaviť reklamu, spam a otravné ponuky, ktoré určite často chodia nejednému z vás. Čo na to hovoríte?

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp bojuje proti dezinformáciám novým spôsobom!

Prečítajte si tiež  Apple predstavuje funkciu "Tap to Pay", ktorá umožňuje prijímať bezkontaktné platby cez iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.