Pokiaľ používate akýkoľvek Mac, predstavený v poslednom období, pravdepodobne máte k dispozícii aj špičkový Retina displej. Vysoké rozlíšenie a nádherné farby tvoria dokonalý obraz. Prvým počítačom, ktorý mal k dispozícii tento druh displeja bol MacBook Pro 15″ 2012. Odteraz však patrí medzi zastaralé produkty.

MacBook Pro 15″ z roku 2012 už Apple nepodporuje

Hoci je relatívne nízka pravdepodobnosť, že niekto z vás bude tento počítač ešte používať, stále nie je nulová. Macy majú vo všeobecnosti veľmi dlhú životnosť a pokiaľ nie je ich majiteľ príliš náročný, vydržia mu s dobrou starostlivosťou (a trochou šťastia) aj viac ako 5 rokov. Keď Apple predstavilo MacBook Pro 15″ s Retina displejom (2012), okamžite potešilo množstvo profesionálov a tiež bežných ľudí.

Dnes je to už ale osem rokov a za ten čas sa stihlo vystriedať niekoľko novších generácií. Aktuálna verzia má oveľa tenší dizajn, až 16″ displej a samozrejme vyšší výkon. Do 30. júna ste mohli zobrať váš zastaralý MacBook Pro 15″ (2012) a bez problémov ho zaviesť do autorizovaného centra na výmenu alebo opravu komponentov. Po tomto dátume to však už nie je možné, nakoľko ho Apple zaradilo medzi zastarané produkty, ktoré nie sú spôsobilé na opravu.

Používatelia majú tým pádom v podstate len jednu možnosť a to spoľahnúť sa na neautorizovaný servis a teoreticky aj komponenty od iných výrobcov ako od spoločnosti Apple. Podľa nášho názoru to však nie je žiadna nevýhoda. MacBook Pro 15″ z roku 2012 už tak či tak veľkú hodnotu nemá a neoplatí sa do neho investovať príliš veľké sumy peňazí. Mali ste/máte tento počítač doma? Napíšte nám do komentára.

Apple prestane už 30. júna podporovať pôvodný MacBook Pro 15" s retina displejom.
Legendárny MacBook Pro 15″ s Retina displejom končí po ôsmych rokoch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple pridalo do iOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4 univerzálne nákupy. Čo to je?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.