MacBook Air a MacBook Pro M1 patria medzi najlepšie počítače od spoločnosti Apple. Majú extrémny výkon, nádherný dizajn a v neposlednom rade aj celodennú výdrž batérie. Nie je preto prekvapením, že ich zákazníci nakupujú ako na bežiacom páse. Problémom však môže byť kvalita niektorých komponentov, napríklad aj displeja.

Viacero používateľov uviedlo, že bez akéhokoľvek pádu, silného úderu či inej nehody otvorilo obrazovku a pred očami sa im naskytol nepekný pohľad. Zariadenie malo prasknutý celý displej. Niektorým z nich Apple zabezpečilo bezplatnú výmenu v rámci reklamácie, iným boli účtované poplatky vo výške cca 660€.

„Mám Macbook Pro M1, ktorý som kúpil v marci 2021. Včera ráno som ho otvoril a objavil praskliny na obrazovke. Kontaktoval som spoločnosť Apple a bol som nútený zaplatiť 570 GBP vopred, aby ju mohli opraviť. Povedal som im, že som neurobil nič, čo by poškodilo obrazovku, ale oni odpovedali, že ich technici rozhodnú, či som ju poškodil alebo nie. Ak áno, prídem o peniaze.“ – uviedol pre 9to5mac čítateľ Probert…

Prečítajte si tiež  MacBook Air a MacBook Pro majú problém s USB.

Tento jeden prípad zverejnil magazín 9to5mac, avšak v komunitách spoločnosti Apple na sociálnej sieti Reddit sa objavilo viacero podobných príspevkov. Všetci uvádzajú, že k prasklinám došlo pri otvorení alebo zatvorení veka, alebo v situácií, keď si to skrátka nevšimli.

Čo to môže spôsobovať? 

Medzi správami sa objavujú takisto aj indície, ktoré poukazujú na dve okolnosti spôsobujúce tento nepríjemný jav. Prvým z nich sú odpadky (pokojne aj miniatúrne), ktoré sa nachádzajú v spodnej časti počítača.

Akonáhle ho zákazník zatvorí, tlak poškodí celú plochu displeja. Samozrejme, toto riziko vzniká pri každom notebooku. MacBook ale môže byť náchylnejší pokojne aj na obyčajné zrnko piesku nachádzajúce sa na nesprávnom mieste.

Druhým dôvodom, prečo vznikajú praskliny môže byť to, že obrazovka sa mierne ohne pri prenose, otvorení alebo zatvorení. Pokiaľ máte takýto MacBook doma, určite budete súhlasiť, že hliníkový rámik je len veľmi tenký a hlavne slabý, aby dostatočne ochránil displej pred silnejším tlakom.

Prečítajte si tiež  MacBook Air s Retina displejom má problémy s antireflexnou vrstvou.

Postupne tak vzniká kauza, ktorá Apple nerobí moc dobré meno. Uvidíme, ako sa vyrieši vyššie opisovaný prípad Proberta. Situáciu budeme sledovať a o všetkom vás informovať. Napíšte nám do komentára, či sa vám už podarilo rozbiť displej na MacBooku a ak áno, ako sa to stalo a aká bola cena opravy. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -