Spoločnosť Apple včera oznámila, že aj tento rok bude oslavovať Mesiac černošskej histórie za pomoci viacerých iniciatív.

Jedna z najvýznamnejších z nich súvisí s predstavením novej edície remienku pre Apple Watch s názvom Black Unity Braided Solo Loop. Okrem neho sa však používatelia môžu tešiť aj na ciferník Unity Lights, ktorý je podľa Apple inšpirovaný afrofuturizmom.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Takto spoločnosť Apple opisuje svoje novinky v súvislosti s Mesiacom černošskej histórie

„Apple Watch Black Unity Braided Solo Loop a zodpovedajúci ciferník Unity Lights sú navrhnuté členmi a spojencami černošskej tvorivej komunity v spoločnosti Apple na oslavu černošskej histórie a kultúry a vzdávajú hold generáciám černochov z celej africkej diaspóry.“

“ Tento dizajn symbolizuje spoločnú vieru v potrebu spravodlivejšieho sveta. Žiarivé červené a zelené farby panafrickej vlajky sa objavujú ako škvrnité svetlo na čiernom remienku.“

Nový ciferník Unity Lights je dostupný pre používateľov Apple Watch na celom svete. Apple uvádza, že tento ciferník bol navrhnutý „pomocou 2D ray tracingu, čo je technológia, ktorá ešte nikdy nebola implementovaná pre ciferník hodiniek“.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svet Apple (@svetapplesk)

Apple vysvetľuje, že to znamená, že každý pixel na obrazovke Apple Watch „simuluje svetlo a tieň, ktoré naň dopadajú, a pohyb hodinových ručičiek zároveň odhaľuje a skrýva svetlo, ktoré sa dynamicky mení počas dňa“.

Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať limitovanú edíciu Apple Watch Series 6 Black Unity

Existuje tu niekoľko rôznych možností individualizácie, vrátane výberu medzi celo-obrazovkovým alebo kruhovým ciferníkom. Takisto si ale môžete meniť bielu alebo čiernu farbu či obrovské množstvo komplikácií.

Spoločnosť Apple tiež uvádza, že čoskoro sprístupní tapety inšpirované afrofuturizmom pre iPhone, iPad a Mac prostredníctvom svojej internetovej stránky Apple.com.

Predaj už začal. Dostupnosť na Slovensku je otázna

Black Unity Braided Solo Loop je k dispozícii už dnes na webovej stránke spoločnosti Apple a v aplikácii Apple Store. V utorok 1. februára sa začne predávať aj vo vybraných predajniach v rôznych častiach sveta.

Remienok je ponúkaný za cenu 99 $ alebo 99 € a ciferník Unity Lights je už k dispozícii v aplikácii Apple Watch na iPhone.

No a pokiaľ sa vám dizajn tejto edície zapáčil, máme pre vás zlé správy. Apple na Slovensku oficiálne nepredáva remienky Braided Solo Loop (ani cez resellerov). A aj keď ste si tu doposiaľ mohli kúpiť remienok Black Unity z minulého roka, vtedy išlo o silikónové prevedenie (ktoré sa tu naopak bežne ponúka). Uvidíme teda, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá nový pletený Solo Loop remienok z Pride kolekcie pre Apple Watch

Spoločnosť Apple tiež plánuje širokú škálu obsahu, ktorý má súvisieť s Mesiacom čiernej histórie v službách Apple Podcasts, Apple Music a ďalších.

Viac sa dozviete v oficiálnej tlačovej správe priamo tu. Napíšte nám do komentára, či sa vám nový Black Unity Braided Solo Loop remienok páči alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here