Ešte počas minulého roka sme vás informovali o pomerne zaujímavom príplatku k Macu Pro, pri ktorom si Apple pýta doslova šialenú cenovku. V Európe za kolieska k tomuto zariadeniu zaplatíte 480€. Keď už ale toľko stoja, možno by ste očakávali aspoň nejaký systém, pomocou ktorého bude možné počítač „zabrzdiť“. Nič také tu však nie je a Mac Pro veselo behá po kancelárii.

Fail: Mac Pro s kolieskami za 480€, vám bude utekať po kancelárii!

Toto sa veru naozaj nepodarilo. Nebudeme uť hodnotiť samotnú cenu tohto šialeného príplatku. Kolieska vyzerajú, že sú spracované veľmi kvalitne a luxusne, čo môžeme prirovnávať k drahému obutiu, pri luxusnejších vozidlách. Na druhú stranu to ale Apple mohlo domyslieť trochu viac „používateľsky“.

Je to super nápad, pokiaľ potrebujete relatívne ťažku mašinu presunúť z jednej strany kancelárie na druhú. Tak isto Mac Pro na týchto drahých kolieskach za 480€ vyzerá veľmi elegantné.

Z praktického hľadiska sú tu však rezervy, ktoré sa vám veľmi páčiť nebudú. YouTuber MKBHD dnes na Twitteri zverejnil nové video, kde zdôrazňuje fakt, že kolieska nemajú žiaden dodatočný systém na zabrzdenie. Možno si poviete, že je to zbytočnosť.

Mac Pro
Fail: Mac Pro s kolieskami za 480€, vám bude utekať po kancelárii!

Ak máte ale v kancelárii napríklad liatu podlahu, alebo čokoľvek iné, čo je to hladké, počítač vám môže doslova utekať (stačí malá nerovnosť podkladu). V takomto prípade ho budete musieť niečim dodatočne pribrzdiť, čo však už samo o sebe nevyzerá veľmi dobre a kolieska tak trochu strácajú zmysel.

Názor na to, aký je to veľký problém si urobte radšej sami. Samozrejme, nechceme kritizovať spoločnosť, ktorú sami veľmi obdivujeme. Na druhú stranu sa ale v tomto prípade nedá ospravedlniť fakt, že tento prvok, za ktorého cenu si budete môcť zakúpiť napríklad iPhone SE 2, je značne nedomyslený a to nie je úplne v poriadku s filozofiou, ktorú dlhé roky prezentoval Steve Jobs. Uvidíme, či sa k tomu Apple nejakým spôsobom postaví. Predpokladáme ale, že situáciu nebude vôbec komentovať. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.