Ešte koncom minulého mesiaca sme pre vás vytvorili exkluzívne vizualizácie toho, ako by mohol vyzerať nový iPhone SE 2 (iPhone 9). Sme veľmi radi, že sa toho chytilo množstvo zahraničných médii, ako aj stránka gadgetmatch.com, ktorá sa našou prácou inšpirovala a vytvorila vlastné vizualizácie. Tie sú maximálne aktuálne a myslíme si, že aj na 99% pravdepodobné. Takto bude vyzerať nový iPhone SE 2 (iPhone 9).

iPhone SE 2 (iPhone 9) bude vyzerať takto.

Apple pripravuje novú generáciu iPhonu so 4,7″ LCD displejom. Smartfón nebude využívať žiadne technológie, ako edge-to-edge, ale zato bude cenovo dostupný. Podľa informácii, ktoré pochádzajú z renomovaných zdrojov už vieme, že bude technicky ale aj dizajnovo vychádzať z iPhonu 8. Ponúkne teda prakticky rovnaké tvary s jemnými kozmetickými úpravami. Nastanú predovšetkým na zadnej strane, kde sa logo Apple presunie na stred po vzore iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro.

Na našich vizualizáciách sme naznačili, že by sa zadná kamera mohla nachádzať v akomsi „sklenenom“ rámčeku tak ako na posledných modeloch. Napokon to ale vyzerá, že bude zasadená rovnakým spôsobom, ako to mal iPhone 8 (a predošlé generácie). Čo sa týka farebného prevedenia, v tomto prípade by mali byť hneď zo začiatku predaja dostupné 3 varianty.

Pôjde o Silver, Space Gray a tiež product (RED). Apple bude používať rovnaké materiály, aké nájdeme na iPhone 11. Dočkáme sa teda kombinácie hliníkového farebného rámu a lesklého skla na zadnej strane.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) bude dostupný v týchto farbách (foto: gadgetmatch)

Predpovede o tom, že by mal mať iPhone SE 2 alebo iPhone 9 kovový rám a matné sklo na zadnej strane sú nereálne. Treba si uvedomiť, že tieto detaily sú výsadou len najlepších modelov Pro. Čo sa teda týka vizuálnej stránky, nový iPhone neurazí ale ani nenadchne. Bude to skrátka vylepšená klasika, ktorou nikto nič nepokazí.

Predstavenie a začiatok predaja iPhonu SE 2 (iPhonu 9)

Apple zatiaľ nezverejnilo žiadne oficiálne informácie, alebo pozvánku na Keynote. Všetky doteraz známe dáta pochádzajú len z dobre informovaných zdrojov, z pozadia spoločnosti. Napokon sa teda môže stať, že nižšie uvedené dátumy budú v konečnom dôsledku trochu iné. Rozdiel môže byť na úrovni +/- týždeň (viac nie). Samotná konferencia by sa mala udiať 31. marca. Bude to veľký event, na ktorom sa ukážu aj iné produkty, nielen nový iPhone SE 2.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Zariadenie by sa malo dostať do rúk zákazníkov približne o mesiac (foto: gadgetmatch)

Začiatok predaja je potom odhadovaný o tri dni neskôr a teda 3. apríla 2020. V súčasnosti zatiaľ nie je jasné, či bude okamžite dostupný po celom svete, alebo si naň menšie trhy budú musieť počkať. Ako iste viete, v Číne momentálne neprevláda úplne ideálna situácia a komplikuje sa aj výroba tohto zariadenia.Môže za to samozrejme koronavírus.

Prečítajte si tiež  Tim Cook uzavrel tajnú dohodu s Čínou. Úlohu v nej zohrala investícia vo výške 275 miliárd

Analytici predpovedajú, že aj keď iPhone SE 2 (iPhone 9) zakúpite, môže to byť len v určitých pamäťových variantoch a farbách. Niektoré kombinácie zrejme kvôli problémom „vypadnú“ (samozrejme časom sa do predaja dostanú).

Koľko bude iPhone SE 2 (iPhone 9) stáť vo svete a na Slovensku?

Čo sa týka tohto zariadenia, určite vás zaujíma aj jeho cena. Apple by malo nový iPhone predstaviť v dvoch alebo troch pamäťových verziách. Predpokladá sa, že to bude začiatku predaja len 64 GB a 128 GB model. Za základ si bude spoločnosť pýtať relatívne príjemných 399$. (bude lacnejší ako iPhone 8 s cenou 449$).

Ak budete chcieť väčšiu pamäťovú verziu, Apple zrejme pôjde o 100$ hore. V takomto prípade za 128 GB iPhone SE 2 (iPhone 9) zaplatíte 499$. Stále sa pohybujeme v relatívne príjemných sumách. Tie sú však v našej krajine (celkovo v Európe) iba snom.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Cena nového iPhonu bude nízka a veľmi príjemná (foto: gadgetmatch)

Ako iste viete, na Slovensku si v eurách za toto zariadenie zaplatíme o čosi viac. Nebude to samozrejme nič tragické, ale na druhú stranu ani príjemné. Treba tu určite dodať, že následujúca cena obsahuje DPH a tiež 2 ročnú záruku (v USA je iba 1 rok). Všetko má má teda svoje pre aj proti.

No a koľko si za iPhone SE 2 na Slovensku zaplatíme? Presnú cenu samozrejme nepoznáme, ale ak bude telefón začínať na vyššie uvedenej cene v USA (399$), u nás by to malo byť 489€ za 64 GB model. Ak budete chcieť drahšiu, 128 GB verziu, zaplatíte až 589€! Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Aké parametre bude mať iPhone SE 2?

Na záver nášho článku rozoberieme výkon zariadenia. Začneme asi najväčším tromfom. Nasťahuje sa sem najrýchlejší mobilný procesor súčasnosti Apple A13 Bionic (nájdeme ho aj v iPhone 11 a iPhone 11 Pro).

Bude to teda pravdepodobne najvýkonnejší „dostupný“ smartfón na svete. Okrem toho by mal tento čip spolupracovať s operačnou pamäťou RAM na úrovni 3 GB. To je viac ako dostačujúce pre operačný systém iOS.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) ponúkne obrovský výkon – svetapple.sk

Čo sa týka fotoaparátov tak veľké zmeny neočakávame. Možno, že sa dočkáme drobných vylepšení, ale na zadnej strane ostane klasicky len jedna kamera, ktorú poznáme z iPhonu 8 (možno pôjde o objektív z iPhonu 11, uvidíme). Telefón budeme odomykať pomocou otlačku prsta a teda cez Touch ID.

Face ID ostane výsadou len pre edge-to-edge modely. Je to určitý spôsob šetrenia, čo rešpektujeme. Čo sa týka akumulátora a výdrže batérie, v tomto smere očakávame mierne, no nie veľmi výrazné zlepšenie (telefón vydrží napríklad o hodinu dlhšie ako iPhone 8).

Prečítajte si tiež  V Anglicku zrušia 2G a 3G siete v roku 2033

Samozrejmosťou bude potom podpora bezdrôtového či rýchleho nabíjania, ktorú mal už aj jeho predchodca. Na nový iPhone sa preto už veľmi tešíme a akonáhle budeme mať ďalšie informácie, dozviete sa o nich medzi prvými!

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Dizajn bude skoro rovnaký ako na iPhone 8 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -