Najnovší patent od spoločnosti Apple odhaľuje, že firma pracuje na úplne novom koncepte počítača, ktorý by mohlo oceniť obrovské množstvo používateľov.

V princípe sa toto zariadenie tvári ako klávesnica Magic Keyboard, ktorá je kombinovaná s plnohodnotným počítačovým hardvérom. Ten si môže používateľ pripojiť ku akémukoľvek displeju a následne na ňom pracovať.

- Reklama -

Ako uvádza portál 9to5mac, v podstate ide o úplne nový koncept počítača, ktorý by mohol konkurovať klasickému desktopu a takisto notebooku. Používatelia môžu klávesnicu prenášať bez potreby monitora, myši a ďalších komponentov.

Mac ukrytý v klávesnici 

PatentlyApple

Súčasťou Magic Keyboard by mohol byť Magic TrackPad. S externým displejom by sa tento výrobok dal spojiť aj bezdrôtovo. Firma sa podľa všetkého snaží v čo najväčšej vyhnúť káblom. Zatiaľ však nie je celkom jasné, ako by fungovalo napájanie.

Apple v patente tiež opisuje špeciálny kryt s tepelne vodivou základňou. Pokiaľ by teda počítač (v tomto prípade bez ventilátora) vykonával náročnejšie procesy, používateľ by nemal pocit, že sa prehrieva. A dokonale by k tomu mohla slúžiť platforma ARM Apple Sillicon, ktorú firma predstavila pred takmer dvoma rokmi.

Patentová prihláška bola po prvýkrát podaná zhruba v rovnakom čase (2020) avšak americký patentový úrad ju zverejnil až teraz. A hoci nie je jasné, či technologický gigant niekedy tento nápad prevedie do skutočnosti, určite nám dáte za pravdu, že by to nebolo zlé.

Čo si myslíte o koncepte takéhoto počítača vy? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -