Apple je jedným z najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky na svete. Medzi jeho najúspešnejšie produkty, s ktorými v podstate aj začal patria počítače Mac. Pokiaľ hľadáte kompaktný laptop s extrémnym výkonom, veľkým displejom s vysokým rozlíšením a hlavne dlhou výdržou batérie na jedno nabitie, na trhu dnes nenájdete nič lepšie, ako MacBook Air M2 s 15″ displejom. Tento počítač kúpite po zľave v slušnom cenovom zvýhodnení.

Samotné zariadenie je po vizuálnej stránke prakticky rovnaké, ako MacBook Air s 13″ displejom. Nachádza sa tu úplne rovnaký osem-jadrový procesor M2, ktorý je špecifický pre svoju výkonnejšiu desať-jadrovú GPU. Takisto sa zákazníci môžu tešiť aj na 8 GB RAM či krásny displej, v ktorého vrchnej časti sa nachádza ikonický výrez pre prednú kameru. Ten sa dá softvérovo zakryť. Apple na výrobu MacBooku Air 15″ použilo hliník, vďaka ktorému tu dokonca nemusí byť ani ventilátor. Kombinácia tohto materiálu a ARM čipu zabezpečuje veľmi dobré tepelné vlastnosti.

Koľko, ale MacBook Air 15″ stojí? Je pravda, že zariadenie zďaleka nepatrí medzi tie najlacnejšie kúsky na trhu. Počítač sa štandardne predáva za 1 599 €, avšak teraz ho viete získať aj výrazne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa dá kúpiť za 1 419 €, vďaka čomu na ňom dokážete ušetriť skoro 200 €. A to nie je málo peňazí. Navyše získate zariadenie, ktoré vám bude slúžiť niekoľko dlhých rokov a na konci dňa si udrží vysokú zostatkovú hodnotu. Nie je to teda zlá „investícia“.

MacBook Air 15"
Zdroj: YouTube / Andres Vidoza / ORBIT (úprava redakcie)

Pri MacBooku Air 15″ sa tiež oplatí spomenúť, že má obrovský akumulátor, vďaka ktorému zvládne fungovať na jedno nabitie až 18 hodín v kuse. A ak si myslíte, že ide len o prehnaný marketingový údaj, tak ste na omyle. Táto hodnota je pri striedmom používaní skutočne dosiahnuteľná, ale samozrejme v praxi pri väčšej vyťaženosti počítača výdrž dosahuje skôr 12 hodín na jedno nabitie.

O nabíjanie sa navyše nestará len štandard USB-C, na ktorý sme boli zvyknutí pri predošlom MacBooku Air, ale Apple sa tu postaralo o veľkolepý návrat MagSafe konektora, ktorý v určitom čase na pár rokov z počítačov Mac úplne zmizol.

Azda jediným zásadnejším rozdielom, ktorým sa líši MacBook Air 15″ od svojho menšieho 13″ bračeka je to, že menší počítač ponúka len štyri reproduktory, zatiaľ čo väčší model má k dispozícii až šesť samostatných reproduktorov, vďaka ktorým vie používateľovi poskytnúť lepší zvukový zážitok. To, či to ale dokážete oceniť v praxi je pomerne otázne.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor vám dá až 10 GB internetu ZADARMO

A ak vám príde MacBook Air 15″ príliš veľký, nič si z toho nerobte. Tento počítač totiž viete získať aj v spomínanej 13″ verzii, ktorá sa taktiež vyznačuje vysokým výkonom, kompaktnými rozmermi a hlavne fantastickou výdržou batérie. A aj keď sa bežne predáva za 1 299 €, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 1 174 €. A to sa niektorým používateľom môže oplatiť ešte viac.

Prečo je MacBook Air 15″ jeden z najlepších počítačov od Apple? 

MacBook Air 15"
Zdroj: Apple

Táto otázka nemá vôbec komplikovanú odpoveď. Spoločnosť Apple má síce pomerne široké portfólio počítačov, no aj to má svoje rezervy. Doposiaľ ste si mohli kúpiť MacBook s 15″ alebo 16″ uhlopriečkou len vtedy, keď ste si kúpili extrémne výkonný a pomerne dosť predražený model Pro. Verzie Air boli vždy k dispozícii len s 11″ alebo 13″ uhlopriečkou.

MacBook Pro mal navyše zvyčajne aj väčšie množstvo hardvéru pre profesionálov, nebol taký kompaktný a taktiež vážil oveľa viac, ako MacBook Air. Mnohí ľudia však potrebovali počítač s veľkým 15″ displejom a zároveň nevyžadovali extrémny výkon ani také výrazne zameranie na profesionálneho zákazníka.

No a presne pre tých spoločnosť Apple v roku 2023 predstavila 15″ MacBook Air M2, ktorý je zlatou strednou cestou za pomerne rozumnú cenu. Z nášho pohľadu dáva tento počítač perfektný zmysel a veríme, že vám vydrží niekoľko dlhých rokov. Ak teda zvažujete jeho nákup, určite choďte do toho. Nebudete to ľutovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -