Spoločnosť Apple v priebehu tohto roka konečne pochopila, čo od nej zákazníci očakávajú. Nie každý totiž potrebuje obrovský výkon v MacBooku Pro 16″. Niekomu stačí väčšia uhlopriečka aj v spojení so základným ARM čipom zo série Apple Sillicon, ktorý má sám o sebe veľmi dobré parametre. No a presne to stelesňuje MacBook Air 15″, ktorý teraz kúpite v zľave za fantastickú cenu. Jeho nákup určite ľutovať nebudete.

MacBook Air 15″ je po hardvérovej stránke prakticky rovnaký, ako jeho menší braček MacBook Air 13″. K dispozícii má väčší displej a tiež výkonný procesor M2, ktorý sa produkuje 5 nm výrobným procesom a disponuje 8-jadrovým CPU, 10-jadrovým GPU a tiež 8 GB operačnou pamäťou RAM. Výrobca tvrdí, že keďže ide o platformu ARM, 8 GB RAM je ekvivalentom štandardnej 16 GB RAM. MacBook Air 15″ má tiež moderný dizajn, hliníkové telo a množstvo ďalších lákavých vychytávok.

Jediným jeho problémom je cena, ktorá štandardne začína pri základnom modeli až na hranici 1 599 €. To nie je málo peňazí. Dobrou správou, ale je, že MacBook Air 15″ môžete kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 1 346 €, vďaka čomu na ňom veľmi slušne ušetríte. Niektorí predajcovia ho v súčasnosti ponúkajú v slušných zľavách. My len podotýkame, že tie môžu byť viazané na dátum, alebo skladové zásoby. Ak teda máte záujem, konať treba rýchlo.

MacBook Air 15"
Zdroj: YouTube / MTG Productions (úprava redakcie)

MacBook Air 15″ je vydarený v tom, že okrem dvoch USB-C portov disponuje aj konektorom MagSafe 3. generácie, cez ktorý ho budete nabíjať. Rovnako má oproti menšiemu bračekovi až 6 reproduktorov (namiesto 4 reproduktorov), čo je azda jediný zásadnejší rozdiel, v ktorom sa tieto počítače od seba líšia. 15″ MacBook Air má tiež fantastickú výdrž batérie.

Apple tvrdí, že dokážete dosiahnuť až 18 hodín na jedno nabitie, no ak ho budete vyťažovať, počítajte skôr s 12 hodinami. Takéto hodnoty však neponúka takmer žiaden konkurent s takto kompaktným a tenučkým telom.

A ak by sa vám 15″ MacBook Air predsa nepozdával, pretože je veľký, alebo drahý, ešte stále si môžete zaobstarať aj menší 13″ MacBook Air, ktorý sa štandardne predáva za 1 299 €. Po kliknutí na tento odkaz ho však získate za výhodných 1 161 €, čo je opäť atraktívna ponuka. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple: 50$/hodina na deň Marthina Luthera Kinga!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -