Spoločnosť Apple sprístupnila druhé beta verzie systémov iOS 16 a iPadOS 16 verejným beta testerom. Hoci je oficiálna aktualizácia stále ešte niekoľko mesiacov vzdialená, zapojiť sa do beta testingu môžete aj vy. Druhá beta verzia prichádza niečo vyše dvoch týždňov po prvom štarte bety iOS 16 a korešponduje so štvrtou vývojárskou beta verziou.

Prečítajte si tiež  Nová beta iOS 16 umožňuje vytvárať živé aktivity pre zamknutú obrazovku. Takto to funguje

Beta verzie iOS 16 a iPadOS 16 si môžete stiahnuť cez internet po nainštalovaní príslušného profilu z oficiálnej webovej stránky spoločnosti Apple pre beta testovanie do iPhonu alebo iPadu s názvom Apple Beta Software Program.

Čo prinesie nový systém iOS 16? 

K dispozícii sú aktualizácie funkcií na úpravu a odoslanie správ iMessage, vylepšené nastavenia oznámení na uzamknutej obrazovke alebo nové tapety pre aplikácie Domov a CarPlay. Spoločnosť Apple tiež vydala beta verziu ActivityKit pre vývojárov, aby mohli otestovať funkciu Live Activities na zamknutej obrazovke.

Zamknutá obrazovka iPhonu so systémom iOS 16
Zdroj: BGR

iOS 16 prináša prepracovanú uzamknutú obrazovku s prispôsobiteľným pozadím, novým zobrazením času a widgetmi. V novej beta verzii boli navyše aktualizované notifikácie, ktoré sa zobrazujú na spodnej časti displeja. Podporované sú viaceré uzamknuté obrazovky, ktoré si môžete personalizovať.

Prečítajte si tiež  iOS 16 zásadne zvýši bezpečnosť nakupovania cez internet. Apple využije tento trik!

Aplikácia Správy podporuje úpravu a mazanie správ iMessage, ako aj označovanie neprečítaných správ. Novinkou je aj to, že funkcia SharePlay už nie je obmedzená na FaceTime, takže Správy možno používať na komunikáciu medzi ľuďmi, ktorí si navzájom zdieľajú obsah. Hovory FaceTime je naviac možné odovzdávať z jedného zariadenia do druhého.

iPhone so systémom iOS 16 - zamknutá obrazovka
Zdroj: Apple

Apple taktiež po novom nahrádza klasické heslá kódovaním Passkeys. Jedná sa o väčšie zabezpečenie, ktoré vás ochráni pred phishingom alebo kradnutím hesiel. Prepracovania sa dočkala aj aplikácia Mail, v ktorej môžete plánovať e-maily alebo zrušiť ich odoslanie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -