Nebudeme si klamať, keď spoločnosť Apple predstavila 15″ MacBook Air s procesorom M2, potešila tým obrovské množstvo svojich zákazníkov. Konečne sme totiž získali veľký kompaktný notebook s optimálnym výkonom, ktorý sa predával za relatívne rozumné peniaze, no stále bol trochu drahý. Aj preto veľa záujemcov ocení, že 15″ MacBook Air môže teraz kúpiť za veľmi výhodnú cenu.

Zariadenie má k dispozícii veľký 15,3″ IPS panel, ktorý ma kvalitný obraz a hlavne vysoké rozlíšenie až 2 880 × 1 864 pixelov. Takisto je tu aj predná kamera, ktorá sa skrýva v elegantnom výreze. MacBook Air 15″ však disponuje aj výkonným procesorom M2, ktorý má osem-jadrové CPU a desať-jadrové GPU. Spolu s 8 GB RAM, o ktorej Apple tvrdí, že je to ekvivalent 16 GB RAM (vďaka architektúre SoC – System on Chip) ide o perfektné parametre aj pre náročnejšieho používateľa.

No a cena? MacBook Air 15″ spoločnosť Apple bežne predáva od pomerne mastných 1 599 €. To nie je málo peňazí a preto určite oceníte príjemné zvýhodnenie. Po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 1 386 €, vďaka čomu ušetríte cez 200 €. A to sa pri zariadení, ktorého hodnota klesá iba veľmi pomaly mimoriadne oplatí.

MacBook Air 15"
Zdroj: YouTube / Andres Vidoza / ORBIT (snímka obrazovky + úprava redakcie)

O to viac vás poteší fakt, že MacBook Air 15″ má hliníkové telo s príjemnou váhou, len 1,5 kg a takisto mu nechýbajú USB-C konektory, či dokonca klasický MagSafe konektor. Cezeň budete svoj počítač nabíjať. Počítač má samozrejme aj snímač odtlačkov prstov Touch ID, cez ktorý ho budete môcť odomykať, alebo na ňom potvrdzovať platby a v neposlednom rade tu nechýba ani šestica veľmi kvalitných reproduktorov so solídnym zvukom. Menší MacBook Air 13″ ich má iba štyri.

Obrovskou čerešničkou na záver je potom výdrž batérie tohto počítača. MacBook Air 15″ vďaka veľkému akumulátoru a extrémne úspornému 5 nm procesoru M2 zvládne pri menej náročnej prevádzke až 18 hodín na jedno nabitie. Čítate správne. Aj pri väčšej záťaži sa však dokážete dostať na aspoň 10 – 12 hodín, čo sú hodnoty, ktoré vám neposkytne skoro žiaden priamy konkurent. Pokiaľ sa vám teda MacBook Air 15″ zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za dostupných 1 386 €. Nezabúdajte tiež, že kúpou počítača Mac si zároveň kupujete zariadenie, ktorého cena bude klesať iba veľmi pomaly. Aj preto sa tak oplatí.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku si na Apple Vision Pro počkáme brutálne dlho

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -