Pokiaľ ste profesionálnym používateľom, následujúci článok bude pre vás veľmi zaujímavý. Nový MacBook Pro 16″ dostáva grafickú kartu AMD Radeon Pro 5600M s 8 GB HBM2 pamäťou. Je celkom drahá, no určite urobí svoju prácu na výbornú…

MacBook Pro 16″ s AMD Radeon Pro 5600M

Apple nevyrába počítače na to, aby ste sa na nich hrali. Ich úlohou je v prvom rade spoľahlivo pracovať a na to potrebujú výkonné komponenty.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

MacBook Pro 16″ ponúka tri grafické karty. Absolútny základ tvorí AMD Radeon Pro 5500M so 4 GB GDDR6 pamäťou. Za to v princípe nepriplácate nič. Pokiaľ chcete niečo výkonnejšie, doteraz ste mohli pri konfigurácii pridať AMD Radeon Pro 5500M so 8 GB GDDR6 pamäťou (+125€). Netušili sme však, že vrchol ponuky ešte len príde.

Len týždeň pred vývojárskou konferenciou WWDC 2020 začína cupertinský gigant dodávať MacBook Pro 16″ aj s novou grafickou kartou – AMD Radeon Pro 5600M so 8 GB HBM2 pamäťou. Pokiaľ o ňu máte záujem, pripravte si až o 875€ viac (oproti bežnej verzii).

Apple uvádza, že tento komponent je o 75% rýchlejší, ako základné prevedenie. Pre prácu grafika je teda ako stvorený. S takýmto hardvérom sa počítač „nezapotí“ ani pri tých najnáročnejších úlohách. Len tak mimochodom, jablková spoločnosť začala predávať ešte aj kit, pre rozšírenie SSD úložiska. Ak teda pociťujete nedostatok pamäte, jej rozšírenie bude oveľa jednoduchšie…

MacBook Pro 16" dostane procesor Intel Core i9 s Turbo Boostom na 5,3 GHz.
MacBook Pro 16″ môžete od dnešného dňa zakúpiť s grafikou za 875€!
Prečítajte si tiež  Nothing Phone (2) chce zničiť iPhone. Jeho tajnou zbraňou je cena a zaujímavý hardvér
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.