Keď spoločnosť Apple predstavila procesory z platformy Apple Sillicon, pravdepodobne ani ona sama nečakala, aké budú úspešné. Už základný čip M1 ponúka aj v dnešnej dobe vysoký výkon, extrémnu výdrž batérie a tiež veľmi komfortný tepelný manažment. MacBook Air je zariadenie, v ktorom procesor M1 už nejaký ten piatok funguje. Teraz ho môžete získať v zľave za extrémne výhodnú cenu. Bola by to bola veľká škoda nevyužiť.

MacBook Air 13″ má veľmi elegantný a moderný dizajn, ktorý zďaleka nezostarol ani po rokoch. Obsah budete sledovať na 13″ Retina displeji s vysokým rozlíšením a zároveň si budete užívať až 17 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie. Vďaka tomu ho pri bežnej práci budete dávať na nabíjačku možno len raz za niekoľko dní. Jeho schopnosti sú v tomto smere absolútne špičkové.

No a cena? Apple predáva ešte aj dnes MacBook Air M1 za pomerne mastných 1 199 €. Nie, že by za to nestál, no toľkoto sme zaň platili aj v čase uvedenia na trh. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde počítač štartuje na 899 €. To je až o 300 € menej a čo je najlepšie, ide o autorizovaného predajcu spoločnosti Apple.

V tomto jednom prípade ide o časovo limitovanú ponuku, pričom si pri kúpe treba dať pozor, aby ste zvolili správny zľavový kupón. Ak máte záujem, radšej sa poponáhľajte. Dobrou správou tiež je, že aj keď by ste túto výhodnú akciu premeškali, MacBook Air M1 môžete stále kúpiť u iných predajcov len o pár desiatok eur drahšie. Nákup sa vám teda tak či onak oplatí.

MacBook Air M1 v roku 2023 kúpite za menej ako 1000 €
Zdroj: Unsplash / Howard Bouchevereau / Sebastián Hattemer (úprava redakcie)

MacBook Air je mimoriadne kompaktný a ARM procesor zabezpečí, že pri práci s ním už nevzniká tak šialené teplo, na aké sme boli zvyknutí pri niektorých Macoch s procesorom Intel. Rovnako vám pri náročnejších úlohách už nebude zamŕzať a všetko zvládne oveľa rýchlejšie.

Zaujímavým fun-factom je, že MacBook Air M1 nemá ani aktívne chladenie – ventilátor. Je podobne „studený“, ako napríklad iPad, takže ho v skutočnosti nepotrebuje. Problémy nespôsobuje ani práca s grafikou alebo náročnejší render videa.

Aj MacBook Air M2 je lacnejší

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / 钟文泽 (úprava redakcie)

Ak by ste chceli modernejší a o cca 20 % výkonnejší MacBook Air novšej generácie s procesorom M2, rovnako máme pre vás dobrú správu. Tento počítač totiž Apple po evente WWDC 2023 zlacnilo, vďaka čomu sa dá získať konečne za rozumné peniaze. Oproti MacBooku Air M1 je ale z nášho pohľadu stále neprimerane drahý.

Prečítajte si tiež  Nový iPhone 15 sa už dá kúpiť lacnejšie: Má všetko, čo potrebujete

Namiesto pôvodných 1 499 € eur ho teraz po kliknutí na tento odkaz kúpite od 1 250 €, pričom autorizovaní predajcovia ho majú v ponuke len o cca 20 – 30 € drahšie. Otázne však zostáva, či sa vám za trochu modernejší dizajn, tenšie rámčeky okolo displeja a zanedbateľne výkonnejší procesor, ktorý pri 90 % úlohách aj tak nijako nevyužijete, oplatí priplácať až 350 € oproti MacBooku Air M1. Nám to veru veľký zmysel nedáva. Rozhodnutie preto nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -