Nebudeme si klamať, MacBook Air od spoločnosti Apple patrí medzi najvydarenejšie počítače výrobcu. Jeho súčasťou je už moderný ARM procesor M1 s optimálnym výkonom, no zákazníci sa môžu tešiť aj na kvalitný displej, dlhú výdrž batérie či skutočne prémiové spracovanie každého detailu. MacBook Air navyše v zľave kúpite mimoriadne výhodne.

Tento notebook je kompletne celý vyrobený z hliníka a disponuje 13″ Retina displejom s rozlíšením 2 560×1 600 pixelov. Taktiež sa môžete tešiť na obľúbenú „nožnicovú“ klávesnicu s podsvietením, veľký Trackpad, konektivitu cez USB-C či procesor M1. Tento čip už síce nie je žiadnou novinkou, no vďaka osem-jadrovému CPU, sedem-jadrovému GPU a šestnásť-jadrovému Neural Enginu bude mať dostatok výkonu ešte na niekoľko dlhých rokov. A aj keď má „iba“ 8 GB RAM, Apple tvrdí, že vďaka modernej architektúre ide o ekvivalent klasickej 16 GB RAM.

No a aká je cena za MacBook Air M1? Tento počítač sa štandardne ešte aj dnes predáva spoločnosťou Apple za 1 199 €, avšak ako asi tušíte, na Slovensku ho viete získať aj lacnejšie. Dôvodom sú najmä časovo obmedzené akcie Black Friday. Vďaka tomu MacBook Air M1 kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 899 €. Upozorňujeme však, že ponuka môže byť v tomto prípade obmedzená aj skladovými zásobami. Inými slovami, kto skôr príde, ten skôr berie…

MacBook Air
Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

To čo sme ešte nespomenuli je, že MacBook Air je okrem klasického zabezpečenia kódom vybavený aj systémom Touch ID, cez ktorý sa nie len rýchlo dostanete do operačného systému macOS, ale taktiež ním môžete potvrdiť platby prostredníctvom Apple Pay. Rovnako sa dá využívať aj inými spôsobmi, napríklad na odhalenie hesla.

Počítač má tiež pomerne kvalitnú sústavu reproduktorov a aj keď nemá ventilátor, vďaka platforme ARM a hliníkovému telu sa nemusíte obávať žiadneho prehrievania. Dokonca to platí, aj keď budete strihať náročnejšie video.

Na záver už iba spomenieme, že veľkou výhodou tohto počítača je aj brutálna 17 hodinová výdrž batérie na jedno nabitie. V porovnaní so svojim nástupcom má MacBook Air M1 dokonca v základe aj výkonnejšie SSD disky. Skladajú sa totiž z dvoch NAND čipov a nie jedného. Ak teda máte záujem o MacBook Air, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 899 €. Ide o skvelý výber do kancelárie, ale aj tip pod vianočný stromček.

Prečítajte si tiež  Ďalšia aktualizácia systému Windows 11 sa týka aj Windowsu 10! Operačný systém získate už od 5,03 € v jarnom výpredaji spoločnosti Keysworlds!

Navyše ak si chcete kúpiť kvalitné ochranné puzdro za zvýhodnenú cenu, s našim kódom „svetapple20“ ho môžete na Loopi.sk získať s príjemnou 20 % zľavou. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -