Spoločnosť Apple je preslávená pre svoje vynikajúce počítače s nádherným a solídnym dizajnom, vysokým výkonom, kvalitnými displejmi a ďalšími funkciami, o ktorých si konkurencia môže nechať iba zdať. Presne takýmto zariadením je MacBook Air s procesorom M1, ktorý kúpite za veľmi výhodnú cenu. Nejde však o žiadnu novinku a preto nastáva otázka, či sa jeho voľba v roku 2024 ešte oplatí. Poznáme odpoveď.

MacBook Air dostal ako jeden z prvých Macov ARM procesor M1 z platformy Apple Sillicon, ktorý disponoval 8-jadrovým CPU, 7-jadrovým GPU a 8 GB RAM. Firma pri tom zdôrazňuje, že vďaka tomu, že sú všetky komponenty na jednom mieste, spomínaná operačná pamäť je v praxi v podstate dvojnásobná. Z vlastnej skúsenosti môžeme napísať, že MacBook Air M1 je aj na dnešnú dobu veľmi dobre vybavený notebook, ktorý bohato stačí na bežnú prácu a nezapotí sa ani vtedy, keď mu trochu viac naložíte v oblasti grafiky či videa.

No a cena? Apple si s týmto počítačom stále verí a preto ho predáva za pomerne mastných 1 199 €. Pravda je však taká, že MacBook Air M1 kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 969 €, čo je veľmi výhodná ponuka. Nezabúdajte, že ide o počítač s operačným systémom macOS, ktorý vám vydrží dlhé roky a hlavne si bude dobre držať hodnotu.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Alexey Tomasheev / Arthur Winer (úprava redakcie)

MacBook Air M1 dostal do vienka aj kvalitné reproduktory či nádherný Retina displej s vysokým rozlíšením 2560 × 1600 pixelov. Zariadenie má aj dva USB-C porty, cez ktoré sa zároveň nabíja a prekvapivo vás nebude rušiť ventilátor, pretože nie je potrebný a vďaka tomu uvoľnil miesto obrovským akumulátorom. MacBook Air M1 dokáže dosiahnuť až 17 hodinovú výdrž ba jedno nabitie.

A ak sa teraz pýtate, či starší MacBook Air M1 bude dobrou voľbou aj pred blížiacim sa rokom 2024, odpoveď je jednoznačne áno. Ak hľadáte moderne vyzerajúci a dostatočne výkonný počítač, tento model vám bude verne slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov bez toho, aby vám dal pocítiť, že už je starý. A keďže ho po kliknutí na tento odkaz viete kúpiť už za 969 €, z nášho pohľadu ide o výbornú voľbu, ktorú by bola veľká škoda odmietnuť. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Navyše ak si chcete kúpiť kvalitné ochranné puzdro za zvýhodnenú cenu, s našim kódom „svetapple20“ ho môžete na Loopi.sk získať s príjemnou 20 % zľavou. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Špičkové slúchadlá Sony WH-1000XM5 sú teraz vo vysokej zľave. Konkurovať sa im dá len veľmi ťažko

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -