Počítače Mac sú vo svete čoraz populárnejšie a nie je to náhoda. Vďačia za to najmä vydarenej platforme ARM čipov s názvom Apple Sillicon, ktorá im dodáva optimálny výkon a špičkovú energetickú úspornosť. Ak si chcete vyskúšať túto technológiu na vlastnej koži, teraz na to máte ideálnu príležitosť. MacBook Air M1 kúpite v zľave za extrémne nízku cenu. Pre bežného Slováka ide o ideálnu voľbu.

MacBook Air má kvalitný Retina displej s vysokým rozlíšením 2560 x 1600 pixelov, na ktorom si zobrazíte všetok obsah v maximálnej kvalite. Zároveň sa môžete tešiť aj na prémiový dizajn či solídnu hliníkovú konštrukciu. Po stránke výkonu sa v MacBooku Air skrýva procesor M1, ktorý síce nie je žiadnou novinkou, no v čase uvedenia na trh prekonával aj vyššie konfigurácie špičkového Macu Pro. Jeho 8-jadrové CPU a 7-jadrové GPU vám bude stačiť na väčšinu vašich každodenných úloh. Verte nám, vieme o čom hovoríme. Tento čip používame na bežnú prácu, ale aj na grafiku či strihanie videa a jeho veľkým benefitom je okrem výkonu aj to, že sa vôbec neprehrieva.

Čo sa potom týka ceny, tá štartovala v čase uvedenia na trh na hranici 1 199 € s DPH. Dnes je, ale situácia iná a tento počítač kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 919 € s DPH. Ide o fantastickú ponuku, ktorú by bola obrovská škoda nevyužiť. Nevieme vám, ale garantovať, dokedy bude táto cena platiť, takže pokiaľ sa vám MacBook Air M1 páči, s nákupom sa radšej poponáhľajte. K dispozícii ho má predajca s vynikajúcimi hodnoteniami.

MacBook Air
Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

Tento počítač má samozrejme ešte niekoľko ďalších benefitov, pre ktoré by ste nad ním mali porozmýšľať. Jedným z nich je extrémne dlhá, až 17 hodinová výdrž batérie na jedno nabitie, či možnosť odomykania prostredníctvom technológie Touch ID (odtlačok prsta). MacBook Air M1 má, ale aj ďalšie výhody, ako návykovú klávesnicu, veľký trackpad či štyri dostatočne výkonne reproduktory. Nechýbajú tu ani dva USB-C konektory.

A ak sa teraz pýtate, či sa počítač s čipom M1 oplatí v roku 2024, kedy je na trhu alternatíva s čipom M2 a aj M3, naša odpoveď znie jednoznačne áno. Samozrejme, ak ste nároční a robíte fakt ťažkú prácu, radšej sa obhliadnite po poslednej iterácii tohto kompaktného notebooku. Pokiaľ však plánujete pracovať s dokumentami, kontrolovať webové stránky, e-maily, sledovať videá, filmy či seriály alebo používať programy ako Figma, Adobe Photoshop, prípadne Illustrator, MacBook Air M1 si s tým hravo poradí. A keďže ho viete po kliknutí na tento odkaz kúpiť len za 919 € s DPH, z nášho pohľadu tu ani nie je nad čím váhať. Rozhodnúť sa, ale musíte vy sami.

Prečítajte si tiež  Black Friday je tu: Získajte doživotnú licenciu na Windows 10 už za 14 eur a na Microsoft Office za 24 eur

Navyše ak si chcete kúpiť kvalitné ochranné puzdro za výhodnú cenu, na e-shope Loopi.sk ho získate už za 19,99 €. Vďaka tomu budete mať istotu, že sa vášmu MacBooku Air počas používania nič nestane.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -