Apple vyrába jedny z najlepších počítačov na prácu na svete. MacBook Air je neuveriteľne univerzálny produkt s vysokým výkonom, moderným dizajnom a hlavne extrémne dlhou výdržou batérie. Platí to aj o verzii M1, ktorá sa dá teraz kúpiť za extrémne výhodnú cenu. Najlacnejší MacBook Air padol na svoje cenové dno a vy na ňom viete výrazne ušetriť.

Tento počítač sa spolieha na prémiovo spracovaný hliníkový rám, krásny Retina displej s vysokým rozlíšením aj jasom či veľmi nízku hmotnosť, len na úrovni 1,29 kilogramu. Nachádza sa v ňom pri tom stále veľmi výkonný čip M1 vyrábaný 5 nm procesom s 8-jadrovým CPU, 7-jadrovým GPU a 16-jadrovým Neural Enginom. Aj vďaka tomu bude schopný spojazdniť náročnejšie grafické aplikácie, zvládne aj strihanie 4K videa a problém mu nebude robiť dokonca ani umelá inteligencia od Apple s názvom Apple Intelligence.

Aká je však jeho aktuálna cena? MacBook Air M1 sa v čase uvedenia na trh predával za 1 199 € a dodnes si dobre drží cenu, čo je len dôkazom toho, aký je to nadčasový počítač. Dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate len za 859 € s DPH, vďaka čomu krásne ušetríte. A hoci nejde o novinku, už v čase uvedenia na trh mal ARM procesor v tomto počítači toľko výkonu, že v niektorých úlohách porážal aj vtedajší Mac Pro. Inými slovami, MacBook Air M1 takmer vôbec nezostarol a bežnému používateľovi bude aj v dnešných dňoch dokonalo stačiť.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Alexey Tomasheev / Arthur Winer (úprava redakcie)

Tento počítač má pritom aj plno ďalších benefitov, o ktorých sa oplatí vedieť. Pokiaľ radi na notebooku pozeráte filmy, alebo počúvate hudbu, tak okrem 2K displeja vás poteší aj prítomnosť štyroch výkonných reproduktorov so solídnym zvukom. Aby toho nebolo málo, zariadenie má aj extrémnu výdrž batérie, ktorá v dobrom šokuje snáď každého. Apple udáva neuveriteľných 17 hodín na jedno nabitie, vďaka čomu svoj MacBook Air M1 nebudete musieť nabíjať možno aj niekoľko dní.

Samozrejmosťou je tiež perfektná klávesnica s nožnicovým systémom, na ktorej sa pohodlne píše, veľký trackpad, s ktorým sa MacBook jednoducho ovláda či možnosť odomykania cez Touch ID. Čo viac si priať? MacBook Air M1 kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 859 € s DPH. A nezabúdajte, že keďže si tak dobre drží cenu, po niekoľkých rokoch ho zrejme ešte veľmi dobre predáte. Je to skrátka výhodná kúpa.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nového 27” iMacu s Mini-LED ProMotion obrazovkou by sme sa mali dočkať už budúci rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -