MacBook Air je dlhodobo považovaný za jeden z najuniverzálnejších počítačov na svete. Má elegantný a kompaktný dizajn s hliníkovou konštrukciou a váhou na úrovni len 1,24 kilogramu. Zároveň však v tomto počítači nájdete aj rekordne výkonný procesor M2 a nabíjanie vás bude trápiť raz za niekoľko dní. MacBook Air M2 teraz kúpite v zľave za super cenu. Tento počítač sa konečne oplatí.

Notebook má k dispozícii 13″ Retina displej s vysokým rozlíšením 2560 x 1664 pixelov a celkovým jasom až na úrovni 500 nitov. Displej sa vyznačuje krásnymi farbami, vysokými kontrastmi a tiež drobným výrezom vo vrchnej časti pre prednú kameru po vzore „Pro“ modelov. MacBook Air M2 má tiež špičkový procesor s 8-jadrovým CPU, 10-jadrovým GPU a 8 GB RAM. Tento hardvér vám bude bohato stačiť na akúkoľvek bežnú a veľakrát aj náročnejšiu prácu s videom či grafikou. MacBook Air M2 sa len tak ľahko „nezapotí“.

Čo sa týka ceny tohto počítača, v čase uvedenia na trh štartoval na hranici 1 499 €, čo veru nie je málo peňazí. Spoločnosť Apple si však uvedomila, že by mal byť dostupnejší a preto cenu časom znížila. Teraz môžete počítač získať po kliknutí na tento odkaz už za 1 180 € so slovenskou klávesnicou, vďaka čomu na ňom krásne ušetríte. Získate tak špičkové zariadenie za rozumnú cenu, ktoré vám vydrží niekoľko dlhých rokov.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (prava redakcie)

Vďaka procesoru M2, ktorý je postavený na architektúre ARM sa vám MacBook Air nebude prehrievať ani keď mu „naložíte“. Dokonca nemá ani ventilátor na aktívne chladenie, pretože ho jednoducho nepotrebuje. Vo väčšine prípadoch sa správa podobne, ako keby ste používali iPhone, alebo iPad.

Špičkový čip tiež dokázal zabezpečiť neuveriteľnú výdrž batérie na jedno nabitie. MacBook Air M2 zvládne fungovať až 18 hodín, pričom o dopĺňanie energie sa stará nová generácia MagSafe konektora. Tá sa do počítača vrátila po niekoľkých rokoch.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Náročnejších spotrebiteľov v neposlednom rade poteší možnosť odomykania počítača cez Touch ID, alebo vcelku kvalitný audio-systém, ktorý pozostáva zo štyroch výkonných reproduktorov. MacBook Air M2 má skrátka všetko, čo počas svojho bežného dňa budete potrebovať.

MacBook Air M1 kúpite ešte výrazne lacnejšie 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Ak sa vám zdá MacBook Air M2 stále veľmi drahý, Apple má v ponuke ešte aj dnes starší model, ktorý taktiež stojí za pozornosť. Hoci je v ňom procesor M1, okrem toho, že nemá 10-jadrovú, ale „iba“ 8-jadrovú GPU sa od svojho nástupcu príliš nelíši.

Prečítajte si tiež  Poznáme výrobnú cenu iPhonu 11 Pro Max. Je skutočne nízka.

Naopak oceníte rýchlejšie základné úložisko, ktoré sa spolieha na dva 128 GB NAND čipy, vďaka čomu dosahuje podstatne lepšie časy v rámci čítania, aj zápisu. Pre zaujímavosť, MacBook Air M2 sa spolieha na jeden 256 GB NAND čip, čo je jeho veľkou slabinou.

Starší model má aj na dnešnú dobu stále veľmi aktuálny dizajn s podporou Touch ID a taktiež v ňom nájdete kvalitný Retina displej s 13″ uhlopriečkou a vysokým rozlíšením. Negatívom, ale môže byť, že maximálny jas dosahuje o 100 nitov menej a starší MacBook Air nemá ani MagSafe konektor. Výdrž batérie je však podobná a pohybuje sa až na úrovni 17 hodín. No a cena? Tá je absolútne fantastická.

Spoločnosť Apple tento notebook ešte aj dnes predáva za 1 199 €, čo je pomerne dosť. Po kliknutí na tento odkaz ho však viete získať už od 969 €, vďaka čomu na ňom slušne ušetríte. V porovnaní s MacBookom Air M2 vám v peňaženke zostane zhruba o 200 € viac a tieto peniaze môžete investovať do niečoho iného.

Časť z nich sa hodí napríklad na kvalitný matný kryt pre MacBook Air, ktorý na našom e-shope Loopi.sk predávame len za 19,99 €. Napíšte nám do komentára, či by ste si radšej vybrali starý, alebo naopak nový model. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

 

MacBook Pro 14" kryt
Zdroj: Loopi

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here