MacBook Air od spoločnosti Apple patrí medzi najpredávanejšie počítače na svete a nie je to náhoda. Tento notebook ponúka elegantný a kompaktný dizajn, displej s krásnymi farbami a vysokým rozlíšením a tiež výkonný procesor M2, vďaka ktorému sa dá využiť aj na náročnejšiu prácu. Jeho pôvodná cena bola v čase uvedenie na trh extrémne vysoká, no teraz ho kúpite v zľavách, vďaka ktorým ušetríte.

Vôbec si pri tom nemusíte kupovať to najdrahšie prevedenie. Drvivej väčšine používateľom úplne postačí základ, ktorý pozostáva z čipu M2 (8-jadier CPU a 8-jadier GPU), 8 GB RAM a 256 GB úložiska. Zariadenie má samozrejme odomykanie cez Touch ID, podsvietenú klávesnicu, až 18 hodinovú výdrž batérie a veľa ďalšieho. Váha počítača pri tom stále zostáva len na úrovni 1,24 kg.

No a čo cena za MacBook Air M2? Keď spoločnosť Apple približne pred rokom tento počítač predstavila, pýtala si zaň až 1 499 €, čo je pochopiteľne za jedno z najzákladnejších zariadení dosť veľa. Keďže je ale MacBook Air M2 už nejaký ten piatok v predaji, postupne zlacnel. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte najvýhodnejšiu ponuku už za 1 229 €, pričom vo zvýhodnení ho majú aj niektorí autorizovaní predajcovia Apple.

MacBook Air M1 stojí iba niečo vyše 900 € 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

A ak sa vám zdá MacBook Air M2 stále príliš drahý, starý dobrý MacBook Air M1 je teraz dostupný za šialene vysokú cenu. Aj keď by sa mal oficiálne predávať za 1 199 €, tento počítač môžete po kliknutí na tento odkaz získať už od 909 €.

Ak vám nebude prekážať, že nejde o úplnú novinku, ale dostanete o čosi starší dizajn, z nášho pohľadu je to možno aj lepšia voľba. Procesor M1 má len zanedbateľne nižší výkon, ako jeho nástupca a zároveň je skoro rovnako energeticky úsporný.

V praxi to znamená, že tento počítač vám bude verne slúžiť na prácu s grafikou, strihanie videí, písanie textov, alebo len pozeranie filmov na Netflixe. Jeho kúpou môžete ušetriť stovky eur aj oproti zľavnenému MacBooku Air M2. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozri si všetky nové animácie v iPhone 6S a stiahni si nové pozadia z IOS 9!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -