Ak si chcete kúpiť výkonný a moderný počítač, ktorý bude mať kompaktné rozmery, v súčasnosti zrejme neexistuje veľa lepších možností, ako výber MacBooku Air M2 od spoločnosti Apple. Toto zariadenie je štýlové, má extrému výdrž batérie a po zľave ho viete získať veľmi výhodne. Slúžiť vám bude dlhé roky.

Ak si kúpite 13″ MacBook Air M2, čaká vás v ňom krásny displej s vysokým jasom aj rozlíšením, ktorý si budete užívať každý jeden deň. Hodí sa aj na náročnejšiu prácu s grafikou. Čo sa týka výpočtového výkonu, ten počítaču určite chýbať nebude. Čip M2 má totiž 8-jadier CPU a 10-jadier GPU, ktoré sú prepojené s 8 GB RAM. Zariadenie má tiež 16-jadrový Neural Engine, 256 GB SSD úložisko, systém odomykania Touch ID, až 18 hodinovú výdrž batérie a v neposlednom rade váhu len 1,24 kg.

Nebudeme si klamať, aj keď je MacBook Air M2 špičkový produkt, jeho cena je pomerne vysoká. Spoločnosť Apple si zaň v štandardnom predaji pýta pomerne mastných 1 499 €, čo určite nie je málo. Na druhej strane, po niekoľkých mesiacoch predaja je počítač u autorizovaných predajcov Apple v zľave za 1 399 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už od 1 280 €. Je teda iba na vás, kde ho budete nakupovať.

Zdroj: YouTube / Dave2D / Andres Vidoza (úprava redakcie)

MacBook Air M2 si môžete zaobstarať vo viacerých farebných prevedeniach. Taktiež ponúka tenučké rámčeky okolo displeja a drobný výrez pre prednú kameru v strede podobne, ako to má napríklad MacBook Pro 14″ / 16″.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / ЗЕ МАККЕРС

Zaujímavé je tiež to, že Apple do MacBooku Air M2 pridalo aj obľúbený systém nabíjania MagSafe, ktorý vystriedal klasické USB-C. Ak teda chcete počítač, ktorý vám vydrží dlhé roky a zároveň bude kompaktný, ľahký a výkonný, v tomto prípade snáď ani nie je o čom.

MacBook Air M1 je ešte o stovky eur lacnejší 

Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

A ak by vám nevadil o čosi starší dizajn, možno ešte lepšou voľbou, ako MacBook Air M2, je nákup staršej generácie s procesorom M1. Áno, tá prišla na trh ešte pred niekoľkými rokmi, no v hrubom porovnaní je asi len o 25 % pomalšia, ako nástupca a jej výkon je stále dostatočný na to, aby ste zvládali aj náročnejšie procesy a úlohy.

MacBook Air M1 sa bežne predáva za 1 199 €, no keďže je vo veľkých zľavách, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 909 €. Na nákupe teda veľmi slušne ušetríte a stále budete mať počítač so 17 hodinovou výdržou batérie, kompaktnými rozmermi, podporou Touch ID či s kvalitným Retina displejom s vysokým rozlíšením.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple má opäť problém. Dôvodom je chýbajúca nabíjačka v balení iPhonu
MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk (úprava redakcie)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -