Dnes sa na internete objavili fotografie prototypu MagSafe battery packu, ktoré ukazujú toto príslušenstvo v pokročilej fáze vývoja.

Obrázky pochádzajúce z účtu @ArchiveInternal naznačujú, že Apple pri vývoji príslušenstva zvažovalo rôzne technické alternatívy. Finálny produkt totiž nie je rovnaký.

Prototyp má lesklý povrch, identifikačné informácie + QR kód vytlačené na boku, iný materiál zadnej časti bez vyrazeného zarovnávacieho krúžku MagSafe a LED diódu na zadnej strane (nie v spodnej časti tak ako na finálnej verzii).

Napriek tomu, že prototyp nemá vyrazený spomínaný „MagSafe krúžok“, stále na ňom môžeme pozorovať slabý kruhový obrys, ktorý naznačuje prítomnosť magnetickej technológie. Je teda možné, že doň iba inžinieri nezakomponovali dodatočný gumový poťah (ktorý je na finálnej verzii), nakoľko pri testovaní nebol potrebný.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Nelogické umiestnenie LED diódy 

Umiestnenie indikátora nabíjania na zadnej strane batérie je zvláštne, pretože by ho zakrýval iPhone, ku ktorému je pripojený. Aj to mohlo viesť k rozhodnutiu presunúť ho napravo od Lightning portu, ktorý je situovaný v spodnej časti plastového tela.

Vývoj batérie MagSafe údajne brzdili problémy s vývojom a softvérom. Napokon sme sa ho dočkali v lete 2021, pričom Apple po prvýkrát sprístupnilo na svojom iPhone aj istú formu reverzného nabíjania.

Prečítajte si tiež  Komentár: Je MagSafe Battery Pack od Apple zbytočný produkt?

Prototyp, ktorý môžete vidieť na fotografiách v tomto článku mal byť po ukončení testovania odovzdaný a zničený. Ako sa však zdá, niektorým zamestnancom sa darí tieto produkty zachovať a tak sa dostávajú do rúk zberateľov, ktorí ich s radosťou ukazujú širokej verejnosti.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -