Aj keď je nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 za 1 499,00 € na trhu len niekoľko mesiacov, už sa stihli objaviť prvé nepríjemné skúsenosti pochádzajúce od zákazníkov a recenzentov tohto počítača. Ako sa ukazuje, zariadenie ponúka najmä v čiernej farbe s označením Midnight špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá je náchylná na škrabance. Tie sú pomerne výrazné a používateľovi doslova „svietia“ do očí.

Netreba pri tom zabúdať, že spoločnosť Apple má s hliníkovými tmavými farbami dlhodobo zlé skúsenosti. Stačí si spomenúť na iPhone 5 z roku 2012, ktorému stačilo aj malé množstvo prachu pod krytom, aby na zadnej strane šasi vytvoril nepekné poškodenie. Apple na to zareagovalo už o rok neskôr, keď predstavilo iPhone 5S v svetlejšom prevedení Space Gray.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ani to však evidentne nestačilo na to, aby sa firma poučila. Už v roku 2016 totiž uviedla iPhone 7 v nádhernom prevedení Jet Black, ktoré bolo takisto náchylné na škrabance.

Situáciu sa v tom čase spoločnosť Apple pokúsila „zachrániť“ vyjadrením, že každý hliníkový výrobok sa môže používaním poškriabať alebo obiť, čím sa odhalí jeho prirodzená strieborná farba. Nahnevaní zákazníci však s týmto stanoviskom určite neboli spokojní.

V roku 2022 sa vraciame ku rovnakému problému s MacBookom Air 

MacBook Air M2 2022 v čiernej Midnight farbe a škrabance v okolí USB-C portu
Na fotografii vidieť jemné poškodenie v oblasti USB-C portu. O fotku sa postaral youtuber MKBHD

Aj keď by si človek povedal, že Apple to už s príliš tmavými farbami riskovať nebude, nakoľko strieborné škrabance sú dosť kontrastné a výrazne ich vidieť, opak je pravdou. Technologický gigant na WWDC 2022 predstavil nový MacBook Air s procesorom M2, ktorý je dostupný v čiernej – Midnight farbe. Aj keď sa zariadenie predáva za horibilných 1 499,00 €, stále to neznamená, že je extrémne odolné. Práve naopak.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Čiernu povrchovú úpravu poškodíte pomerne ľahko už aj vtedy, keď sa budete pokúšať do zariadenia pripojiť USB-C príslušenstvo. Viditeľné známky opotrebovania sa objavia už po jedinom dni používania! Toto potvrdili youtuberi Zone of Tech a MKBHD vo svojich prvých videách s novým MacBoookom Air.

Ako na záver poznamenáva redakcia 9to5mac, nie sú to len USB-C porty, kde je vidieť výrazné opotrebovanie už po niekoľkých dňoch. Recenzenti si všimli, že sa na novinke poškodila aj oblasť v okolí TrackPadu, pričom nebola v kontakte so žiadnym kovovým remienkom (Apple Watch), prípadne náramkom.

MacBook Air M2 2022 v čiernej Midnight farbe a opotrebovanie trackpadu
Redakcia 9to5mac upozornila prostredníctvom tejto fotografie, že opotrebovanie sa objavuje aj v oblasti trackpadu (foto: 9to5mac)

Ak si teda plánujete kúpiť nový MacBook Air, tento článok by mal byť akýmisi odporúčaním, aby ste sa čiernej farbe vyhli – ak vám prekážajú škrabance. Svetlejšie odtiene znášajú podobné poškodenia oveľa lepšie – čo potvrdzujú aj naše dlhoročné redakčné skúsenosti s inými zariadeniami od Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -