Aj keď sa zameriava predovšetkým na náročnejšiu klientelu, spoločnosť Apple dnes patrí medzi najväčších výrobcov počítačov na svete. Jedným z najúspešnejších modelov je aj MacBook Air M2, ktorý prišiel na trh minulý rok a veľmi dobre sa mu darí napríklad aj u nás na Slovensku. Teraz ho navyše viete získať v zľave za extrémne výhodnú cenu, vďaka čomu ušetríte stovky eur. Ľutovať to určite nebudete.

MacBook Air M2 má jemne zaoblený dizajn a okrem USB-C konektora podporuje aj nabíjanie cez modernizovaný MagSafe. Jeho displej zostal verný 13″ uhlopriečke, no tá dostala tenšie rámiky a výrez pre prednú kameru vo vrchnej časti. Vysoké rozlíšenie činí 2560 x 1664 pixelov a spolu s jasom až 500 nitov sa postará o perfektné zobrazenie prakticky čohokoľvek. Tým najdôležitejším je tu, ale určite 5 nm procesor M2, ktorý sa spolieha na desať-jadrové GPU, osem-jadrové CPU a 8 GB RAM. Nech mu dáte za úlohu akýkoľvek proces, poväčšine ho vyrieši bez najmenšieho zaváhania.

No a cena? Tá je teraz veľmi výhodná. MacBook Air M2 sa v čase uvedenia na trh predával v základe o 1 499 €, čo bolo vzhľadom na to, že ide v podstate o „entry level“ model pomerne dosť peňazí. Dnes je však situácia iná a počítač kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 1 174 €. Vzhľadom na všetko, čo sme napísali vyššie je to určite veľmi dobrý deal.

Netreba pri tom totiž zabúdať, že MacBook Air M2 exceluje aj v oblasti výdrže batérie, kde zvláda fungovať neuveriteľných 18 hodín na jedno nabitie.

Taktiež je jeho veľkou výhodou prítomnosť odomykania cez Touch ID či štvorica reproduktorov, ktoré vzhľadom na rozmery a váhu tohto počítača, ktorá len tak mimochodom dosahuje iba 1,24 kg hrajú veľmi obstojne.

Apple má aj MacBook Air 15″. Taktiež sa dá kúpiť v zľave 

Zdroj: YouTube / Kyle Erickson

A ak by vám to predsa len nestačilo a hľadáte niečo väčšie, spoločnosť Apple v roku 2023 tak trochu zmenila hru. MacBook Air totiž predstavila aj vo väčšej 15″ verzii, pričom v ňom zanechala podobné hardvérové komponenty.

Snáď jediným rozdielom okrem väčšieho displeja je prítomnosť šiestich reproduktorov, ktoré vám poskytnú ešte kvalitnejší zvukový zážitok. No a cena? MacBook Air 15″ sa v základnom prevedení štandardne predáva za 1 599 € avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 1 419 €.

V porovnaní s menšou 13″ verziou je to síce relatívne mastný príplatok, no spoločnosť Apple aktuálne nemá v ponuke nič dostupnejšie s 15″ displejom a tak sa s tým prípadní záujemcovia žiaľ musia zmieriť. Pre ktorý model sa rozhodnete vy?

Prečítajte si tiež  Cena za Netflix s reklamami môže byť aj na Slovensku veľmi výhodná. Koľko zaň zaplatíme?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -