MacBook Air od spoločnosti Apple je jeden z najpredávanejších počítačov s operačným systémom macOS. Apple prednedávnom predstavil aj jeho úplne novú generáciu s procesorom M3, ktorá je vyladená do dokonalosti a teraz sa dá kúpiť za extrémne výhodnú cenu. Aktuálne ide o fantastickú ponuku.

MacBook Air M3 má veľký 13,6″ Retina displej s rozlíšením 2560 x 1664 pixelov a kvalitným zobrazením. Samozrejmosťou sú extrémne tenké rámčeky či hliníkové telo, vďaka ktorému počítač pôsobí exkluzívnym a solídnym dojmom. Celková váha je len 1,24 kg. Oveľa viac vás, ale bude zaujímať najnovší procesor M3, ktorý sa vyrába 3 nm procesom a ponúka 8-jadrové CPU, 10-jadrové GPU a hardvérový ray tracing. Oproti čipu M1 je podľa Apple až o 60 % výkonnejší.

Čo sa potom týka ceny, tak tá sa od minulého roka veľmi nezmenila. MacBook Air M3 oficiálne štartuje na čiastke 1 299 €, avšak vy ho viete získať aj oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz je v zľave len za 1 179 €, vďaka čomu na jeho nákupe ušetríte veľmi slušných 120 €. A to sa pri takto dobre vybavenom produkte jednoznačne oplatí.

MacBook Air M3
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

MacBook Air M3 má štvoricu reproduktorov, nabíjanie cez MagSafe konektor či 18 hodinovú výdrž batérie (nie, toto nie je preklep). Počítač tiež ponúka podporu dvoch externých 6K displejov pri 60 Hz, Wi-Fi 6E ale aj vylepšené mikrofóny s režimami “Voice Isolation” a “Wide Spectrum”. Samozrejmosťou je odomykanie cez Touch ID, špičková klávesnica a veľký TrackPad, vďaka čomu drvivá väčšina majiteľov nebude potrebovať externú myš.

Najväčším bonusom je, ale fakt, že Apple použil v tomto prípade pri základnej 256 GB verzii dva 128 GB NAND čipy, vďaka čomu má MacBook Air M3 výrazne rýchlejšie SSD úložisko, ako predošlý MacBook Air M2, ktorý mal len jeden 256 GB NAND čip, čo ho výrazne spomaľovalo. Aj preto sa dá napísať, že Apple tento model dotiahol do dokonalosti. Ak oň teda máte záujem a chcete ušetriť príjemných 120 €, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 1 179 €. Ide o produkt, ktorý vám vydrží roky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje supervýkonný a cenovo dostupný počítač. Poteší každého fanúšika
Môže ťa zaujímať
- Reklama -