Spoločnosť Apple vyrába tie najlepšie technologické produkty na svete. O tom hádam nikto nepochybuje. Napriek týmto pozitívnym slovám, si ale občas vyslúži kritiku. Niektoré kroky sú doslova nepochopiteľné a Face Time HD kamera v novom MacBooku Air nie je výnimkou. Hoci sa dostalo firme za tento prvok už v minulosti poriadnej kritiky, evidentne si ju k srdcu príliš nezobrala!

Nový MacBook Air má stále nekvalitnú Face Time kameru!

Nový MacBook Air všetkých veľmi potešil. V Apple tu vymenili nepopulárnu motýliu klávesnicu a tak isto predstavili výkonný procesor, lepšiu grafiku a v neposlednom rade aj možnosť rozšírenia úložiska až na 2 TB. Dizajn produktu sa v podstate nezmenil. Stále je taký istý, ako bol aj predtým. Čo sa však očakávalo pri profesionálnom laptope, akým má MacBook Air byť, bolo aspoň vylepšenie Face Time kamery.

Povedzme si na rovinu, že jej schopnosti sú dosť mizerné a absolútne zaspali dobu. Už len vzhľadom na perfektné Retina displeje môžeme povedať, že obyčajná HD kamera dosť kazí zážitok z telefonovania s niekým blízkym.

MacBook Air

Áno, my vieme, že „webka“ v počítači nemusí mať také kvality, ako napríklad na smartfóne. To je úplne logické. Ak sa ale nachádza v počítači, ktorého základná verzia štartuje na 1199€, mohla by mať aspoň Full HD rozlíšenie. Konkurencia to dokáže.

Zákazník pri takomto prístupe rýchlo nadobúda pocit, že na ňom spoločnosť šetrí, no a to nie je vôbec dobré. Apple sa takisto príliš nepochlapilo ani minulý rok, keď predstavilo MacBook Pro 16″. Počítač bol vylepšený azda v každom možnom smere (reproduktory, klávesnica, displej), okrem Face Time HD kamery, ktorá TU opäť straší používateľov po celom svete.

Uvidíme, ako to bude vyzerať v budúcnosti, či niekoho napadne tento zastaralý prvok aktualizovať. Na rovinu povieme, že telefónovať cez Mac jednoducho nemá úroveň a je to trochu trápne. Zaujíma nás ale aj váš názor, napíšte nám ho do komentára.

MacBook Air
Nový MacBook Air má stále nekvalitnú Face Time kameru!

Prečítajte si tiež  Je technicky možné aby sa FBI nabúrala do niekoho iPhonu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.