Spoločnosť Apple vyrába tie najlepšie technologické produkty na svete. O tom hádam nikto nepochybuje. Napriek týmto pozitívnym slovám, si ale občas vyslúži kritiku. Niektoré kroky sú doslova nepochopiteľné a Face Time HD kamera v novom MacBooku Air nie je výnimkou. Hoci sa dostalo firme za tento prvok už v minulosti poriadnej kritiky, evidentne si ju k srdcu príliš nezobrala!

Nový MacBook Air má stále nekvalitnú Face Time kameru!

Nový MacBook Air všetkých veľmi potešil. V Apple tu vymenili nepopulárnu motýliu klávesnicu a tak isto predstavili výkonný procesor, lepšiu grafiku a v neposlednom rade aj možnosť rozšírenia úložiska až na 2 TB. Dizajn produktu sa v podstate nezmenil. Stále je taký istý, ako bol aj predtým. Čo sa však očakávalo pri profesionálnom laptope, akým má MacBook Air byť, bolo aspoň vylepšenie Face Time kamery.

- Reklama -

Povedzme si na rovinu, že jej schopnosti sú dosť mizerné a absolútne zaspali dobu. Už len vzhľadom na perfektné Retina displeje môžeme povedať, že obyčajná HD kamera dosť kazí zážitok z telefonovania s niekým blízkym.

MacBook Air

Áno, my vieme, že “webka” v počítači nemusí mať také kvality, ako napríklad na smartfóne. To je úplne logické. Ak sa ale nachádza v počítači, ktorého základná verzia štartuje na 1199€, mohla by mať aspoň Full HD rozlíšenie. Konkurencia to dokáže.

Zákazník pri takomto prístupe rýchlo nadobúda pocit, že na ňom spoločnosť šetrí, no a to nie je vôbec dobré. Apple sa takisto príliš nepochlapilo ani minulý rok, keď predstavilo MacBook Pro 16″. Počítač bol vylepšený azda v každom možnom smere (reproduktory, klávesnica, displej), okrem Face Time HD kamery, ktorá TU opäť straší používateľov po celom svete.

Uvidíme, ako to bude vyzerať v budúcnosti, či niekoho napadne tento zastaralý prvok aktualizovať. Na rovinu povieme, že telefónovať cez Mac jednoducho nemá úroveň a je to trochu trápne. Zaujíma nás ale aj váš názor, napíšte nám ho do komentára.

MacBook Air
Nový MacBook Air má stále nekvalitnú Face Time kameru!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.