Čas letí ako voda a MacBook Pro so 14″ displejom, ktorý spoločnosť Apple predstavila v roku 2021, dostal výkonnejší hardvér s modernejším procesorom M2 Pro. Mnohých ľudí tento nový počítač láka a pritom si ani neuvedomujú, že nákupom staršej generácie nemusia urobiť krok vedľa. Aj procesor M1 Pro je totiž stále extrémne výkonný a spolu s veľkým akumulátorom vám ponúkne celodennú výdrž batérie na jedno nabitie. Koľko ale počítač v tomto vyhotovení stoji?

Zatiaľ čo v čase uvedenia na trh sa predával za cenu od 2 249 €, dnes ho môžete zohnať po kliknutí na tento odkaz už od 1 763 €. Ušetríte teda krásnych 463 € a získate mimoriadne výkonné zariadenie, ktoré je vhodné aj na náročnejšiu prácu, napríklad strihanie videí, grafické programy atď. Spomenúť tiež musíme aj cenu za MacBook Pro 14″ s procesorom M2 Pro, ktorá začína až na úrovni 2 399 € (keďže Apple v roku 2023 zdražovalo). Ak by ste ho chceli kúpiť najvýhodnejšie na Slovensku, cena štartuje na 2 209 €, čo je stále o 446 € viac, ako za najlacnejší model s čipom M1 Pro z roku 2021. Z nášho pohľadu tu teda nie je čo riešiť.

MacBook Pro 14″ ponúka bohatú nálož konektorov, ktoré jeho predchádzajúcej generácii s 13″ displejom chýbali. Počítač síce prišiel o dotykový Touch Bar na klávesnicou no ten veľa ľudí aj tak považovalo za zbytočný a preto vás zrejme táto zmena mrzieť nebude.

MacBook Pro M1
Zdroj: YouTube / Tech Spree (snámka obrazovky a úprava redakcie)

Na druhej strane sa môžete tešiť na väčší displej s tenšími rámčekmi a výrezom pre FaceTime kameru vo vrchnej časti. Obrazovka má tiež 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, vďaka čomu si budete užívať plynulejšie prechody v používateľskom rozhraní rovnako, ako na iPhone 13 Pro a 14 Pro.

No a ak by vám náhodou 14″ displej nestačil a hľadáte skôr 16″ verziu, aj na jej nákupe krásne ušetríte. V čase keď prišla na trh začínala až na hranici 2 749 € no dnes ju zoženiete už od 2 155 €, čo si overíte tu. Na nákupe ušetríte krásnych 594 €!

MacBook Pro 16
Zdroj. Apple

Napíšte nám do komentára, či sa podľa vás tieto počítače oplatia aj v roku 2021. Z nášho pohľadu určite áno. Veď od ich predstavenia uplynulo len cca 18 mesiacov. A ak by ste hľadali kvalitné matné kryty na MacBook Pro 14″, zoženiete ich tu a na MacBooku Pro 16″ zase tu. V oboch prípadoch zaplatíte za toto príslušenstvo iba 19,99 €!

Prečítajte si tiež  Aktualizácia iOS 12.4.2 je von. Pre všetkých, ktorí nemôžu mať iOS 13.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -