O tom, že Apple vyrába fantastické počítače niet pochýb. Ešte minulý rok sme sa dočkali fenomenálneho MacBooku Pro 16″ s mimoriadne vysokým výkonom. Potrebujete ale „silou-mocou“ tú najvyššiu konfiguráciu? Odpoveď nájdete v dnešnom článku, respektíve videu.

MacBook Pro 16″ – vrchol ponuky prenosných počítačov od Apple.

Pri nákupe počítača, ktorý stojí rádovo tisíce eur, pravdepodobne prehodnocujete každý jeden komponent. Niekto potrebuje základnú kapacitu úložiska, iní používatelia zase celé „terabajty“ SSD pamäte. To isté platí o všetkých ostatných komponentoch ako napríklad procesor, grafická karta, operačná pamäť RAM a podobne

Ak ste profesionálom a vyberáte MacBook Pro 16″, pravdepodobne si viete svoje komponenty prispôsobiť tomu, na čo ich budete používať. Urobiť zmenu alebo experiment nemusí byť taký zlý nápad. V konečnom dôsledku vám to môže ušetriť stovky alebo tisíce eur, pričom vám nebude chýbať absolútne nič. Ján Brezina patrí medzi ľudí, ktorí používajú MacBook Pro 16″ ako hlavný pracovný nástroj.

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
MacBook Pro so 16″ displejom.

Odkedy má ale nový iPad Pro zisťuje, že niektoré technické parametre jeho počítača už jednoducho nie sú také dôležité, ako boli kedysi. Hoci si doteraz kupoval MacBook vždy v tej najvyššej konfigurácii, v roku 2020 urobil zmenu a vo videu nižšie budete môcť vidieť prečo sa tak rozhodol.

Podľa nášho názoru ide o veľmi zaujímavú myšlienku, nakoľko sme v redakcii urobili podobný krok a určite sme ho s odstupom času neoľutovali. Nie vždy musíte mať to najdrahšie, aby to bolo zároveň aj najlepšie. Niekedy vám stačí aj model, ktorý je skoro o polovicu lacnejší ako to, čo ste si konfigurovali doteraz. Pozrite si viac vo videu nižšie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 bude mať revolučnú funkciu. Apple ju nevymazal z iOS 17
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.