MacBook Pro 2021 dostane prepracovaný MagSafe

Počas posledných týždňov sa objavilo viacero správ, ktoré pojednávajú o pripravovanom 14″ a 16″ MacBooku Pro, pre rok 2021. Hlavným autorom je rešpektovaný analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%), ktorý tvrdí, že zariadenia získajú prepracovaný systém nabíjania MagSafe.

Apple sa ku svojmu slávnemu konektoru vrátil v roku 2020, kedy predstavil jeho „svojskú“ verziu pre iPhone 12. Podľa všetkého sa po piatich rokoch opäť vyskytne aj v MacBooku Pro, kde môžeme očakávať lepšie schopnosti než kedykoľvek predtým.

- Reklama -

Analytik sa domnieva, že dizajn MagSafu bude podobný, ako jeho posledná verzia, ponúkaná do roku 2016 (pre MacBook Pro). Konektor však poskytne výššiu rýchlosť nabíjania, než USB-C, cez ktorý dopĺňame energiu dnes.

Zaujímavé je, že nabíjanie cez USB-C sa pravdepodobne ponechá aj naďalej ako ďalšia alternatíva. Ak teda nebudete mať po ruke klasickú nabíjačku pre Mac ale iba káblik s koncovkou USB-C, nenastane žiaden problém.

Napíšte nám do komentára, aký je váš názor na MagSafe a či jeho „znovuzrodenie“ privítate alebo vám príde zbytočné. My sme si ho v minulosti veľmi obľúbili, no objektívne dodávame, že ani nabíjanie cez USB-C nie je úplne nezmyselné. Každému zrejme vyhovuje niečo iné…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.