Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple tvrdo pracuje na ďalšej generácii svojho MacBooku Pro. Počítače dostanú 14″ a 16″ displej, nový dizajn a hlavne platformu Apple Sillicon. Medzičasom sa na internet dostali aj technické nákresy. Postarali sa o to hackeri.

Apple vydalo macOS Big Sur 10.2 (RC). Pozrite sa čo je nové

- Reklama -

Úniky zo zahraničia predpovedajú, že sa najmä profesionálni zákazníci môžu tešiť na malú revolúciu. Firma do svojich špičkových MacBookov doplní konektory (ktoré kedysi odstránila) a taktiež ich vybaví superrýchlym procesorom. Jeho označenie môže byť buď M1X alebo M2 (pravdepodobnejšia je prvá možnosť).

„Iba“ 32 GB RAM v novom MacBooku Pro? 

Ak pracujete s náročnejšími programami alebo aplikáciami, pravdepodobne ste zvyknutí na vyššiu operačnú pamäť. Apple svojim zákazníkom momentálne ponúka maximálne 32 GB RAM pre menší, 13″ MacBook Pro (s Intelom) a 64 GB RAM pre väčší MacBook Pro 16″.

MacBook Pro 2021 dostane prepracovaný MagSafe.

Pokiaľ by ste si chceli zaobstarať MacBook Pro 13″ s procesorom M1, konfigurácia vám dovolí ísť „len“ do 8 GB RAM alebo 16 GB RAM. V blízkej budúcnosti sa táto hranica síce posunie, no zároveň aj obmedzí pre väčší model.

Zahraničné zdroje uvádzajú, že ak si kúpte MacBook Pro s procesorom Apple Sillicon ďalšej generácie, spárovať ho pôjde s najviac 32 GB RAM. Znamená to teda, že Apple v ponuke vytvorí akýsi „downgrade“ a ak ste doposiaľ používali 64 GB RAM v MacBooku Pro 16″, po novom sa budete musieť uspokojiť s polovicou.

Dôvod zmeny je nejasný 

MacBook Pro 2021

Zatiaľ nie je známe, prečo Apple pomýšľa nad takouto zmenou, no za všetkým môžu stáť obmedzené technické možnosti, kríza polovodičov alebo nízky záujem zo strany zákazníkov o vrcholovú konfiguráciu.

Druhým dychom ale dodávame, že platforma Apple Sillicon pracuje iným spôsobom než x86 od Intelu a odzrkadľuje sa to aj na využívaní RAM. 32 GB teda môže stačiť aj tým, ktorí boli zvyknutí na viac. Nechajme sa prekvapiť.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -