Pokiaľ ste fotografom alebo pracujete s videom a zároveň používate MacBook, rozhodnutie ktoré urobilo Apple ešte v roku 2016 vás zrejme nepotešilo. Z počítačov sa vytratil HDMI či SD slot. Našťastie sa ale o pár mesiacov vráti.

Macbook Pro

- Reklama -

Ako uviedlo viacero zdrojov a zároveň to potvrdili aj uniknuté schémy MacBooku Pro 14″ (2021), nový počítač dostane konektor pre HDMI, SD kartu a taktiež MagSafe. Jeho profesionálne použitie bude oveľa jednoduchšie, než kedykoľvek predtým, nakoľko sa používatelia vyhnú rôznym redukciám či káblom.

No a čo je ešte lepšie, technologický gigant sem zavedie špičkovú technológiu s vysokou prenosovou rýchlosťou. Ako uvádzajú zahraničné média, v roku 2021 by sme sa mali dočkať prítomnosti UHS-II SD slotu.

Ten ponúka rýchlosť čítania až 312 mb/s, zatiaľ čo štandardné sloty, ktoré doposiaľ používalo aj Apple pri svojich MacBookoch a iMacoch dosahujú približne 100 mb/s. To je obrovský rozdiel najmä pri práci s väčšími súbormi, ako sú videá a fotografie.

Apple už má s UHS-II skúsenosti 

Aby sme boli presní, musíme uviesť, že MacBook Pro 14″ a 16″ nebudú prvými zariadeniami od Apple, ktoré disponujú štandardom UHS-II. Vôbec poprvýkrát sa objavil v iMacu Pro 2020, no tento počítač sa pred pár mesiacmi prestal vyrábať.

iMac Pro

Z uvedeného sa teda dá vydedukovať, že Apple plánuje rýchlejšie čítanie SD kariet aj v iMacu 32″, ktorý by mohol byť uvedený na trh v priebehu niekoľkých mesiacov. Okrem iného má dostať extrémne výkonný čip Apple M1X alebo M2X a mnoho iného.

Napíšte nám do komentára, či sa už tešíte na veľkolepý návrat konektorov do MacBooku. Zaujíma nás váš názor na túto tému.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.