Pokiaľ ste fanúšikom filmov a seriálov, máme pre vás skvelé správy. Najnovšie si ich vychutnáte na operačnom systéme macOS Big Sur v tej najvyššej možnej kvalite. Cupertinský gigant prináša používateľom podporu 4K HDR videí a Dolby Vision pre streamovaciu platformu Netflix.

MacOS Big Sur podporuje 4K HDR videa pre Netlflix!

To po čom fanúšikovia volali dlhé mesiace sa konečne stáva realitou. Netflix už dlhšiu dobu prináša podporu pre 4K HDR videa, ktoré si okrem iného môžu užívať napríklad aj majitelia Apple TV. V rámci operačného systému macOS to žiaľ doteraz nebolo možné, kvôli určitým hardvérovým obmedzeniam.

- Reklama -

Pokiaľ ste si teda otvorili Netflix prostredníctvom aplikácie Safari (macOS Catalina), sledovať ste mohli iba vo Full HD (1080p), čo bolo veľmi nepríjemné. Našťastie tu však už máme macOS Big Sur, ktorý podporuje všetko, čo si doposiaľ užívali predovšetkým majitelia konkurenčných platforiem.

Netflix pracuje v najvyššom možnom rozlíšení 4K, ponúka HDR10 pre živšie farby a tak isto aj Dolby Vision. Nanešťastie to ale nie je také jednoduché a pokiaľ si chcete tieto novinky vyskúšať aj vy, budete potrebovať relatívne nový hardvér. Správa uvádza, že sa jedná o všetky Macy, ktoré boli predstavené po roku 2018. Veľa ľudí ale vlastní oveľa staršie počítače, takže v konečnom dôsledku budú sledovať filmy a seriály len v 1080p. Máte Mac, ktorý podporuje 4K HDR Netflix? Napíšte nám do komentára.

macOS Big Stur: Ktoré Macy podporuje?
MacOS Big Sur podporuje 4K HDR videa pre Netlflix!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.